ePrix Nowego Jorku: Bird z Pole Position, lepszy występ Gasly’ego

Autor: | 16 lipca 2017

Sam Bird wygrał kwalifikacje do drugiego wyścigu w Nowym Jorku. Brytyjczyk, który wczoraj odniósł swoje czwarte zwycięstwo w karierze ustawi się w pierwszej linii z Felixem Rosenqvistem. Natomiast z drugiej wystartują Jean-Eric Vergne i Pierre Gasly.

W pierwszej grupie zobaczyliśmy Robina Frijnsa, Sama Birda, Nico Prosta, Loica Duvala i Nelsona Piqueta Jr. Najlepszy z nich był wczorajszy zwycięzca, który wykręcił czas 1:02,246. Dalej znaleźli się Frijns, Prost, Piquet i Duval.

Drugie zestawienie stworzyli Felix Rosenqvist, Antonio Felix da Costa, Jerome D’Ambrosio, Daniel Abt i Oliver Turvey. Zdecydowanie najlepszy z nich był Szwed z ekipy Mahindra. Turvey wskoczył na trzecią lokatę, a na czwartą Abt. Słabiej zaprezentował się D’Ambrosio, który wykręcił dopiero szósty rezultat. Natomiast da Costa był 9.

W Q3 zmierzyli się ze sobą Pierre Gasly, Jean-Eric Vergne, Lucas di Grassi, Stephane Sarrazin i Mitch Evans. Najszybciej pojechał mistrz GP2 z 2016 roku. Dało mu to awans na pierwszą pozycję. Na trzecim miejscu znalazł się Vergne, siódmym di Grassi, dziewiątym Sarrazin i dziesiątym Evans.

Q4 tworzyli Nick Heidfeld, Maro Engel, Tom Dillmann, Alex Lynn i Adam Carroll. Były zespołowy partner Roberta Kubicy wskoczył na piątą lokatę, Engel na szóstą, Dillmann ukończył kwalifikacje na dziesiątym miejscu, Lynn dopiero na siedemnastym, a Carroll na dwudziestym.

W ten sposób do walki o Super Pole awansowali Gasly, Rosenqvist, Vergne, Bird i Heidfeld. Natomiast di Grassi będzie startował do wyścigu z 9. pola. To oznacza, że trudno mu będzie odrobić straty do nieobecnego w ten weekend Buemiego.

Jako pierwszy do walki ruszył Nick i wykręcił czas 1:03,210. Znacznie lepiej zaprezentował się Bird, który był szybszy aż o 0,925 sekundy, uzyskując wynik 1:02,285. Nieco słabiej poszło Vergne’owi. Francuz był wolniejszy od Birda o 0,2 sekundy. Z kolei Rosenqvist wskoczył na drugą lokatę z czasem gorszym od Sama o 0,037 sekundy. Natomiast Gasly nie popisał się i był wolniejszy o 0,8 sekundy od Birda, co dało mu czwartą lokatę.

Wyścig na Brooklynie rozpocznie się o godzinie 19 polskiego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *