Fot. Nissan Nismo


ePrix Santiago: di Grassi najszybszy, ale na PP ustawi się Buemi

Autor: | 26 stycznia 2019

Sebastien Buemi wygrał kwalifikacje przed wyścigiem o ePrix Santiago, które rozgrywane jest na ulicach tego chilijskiego miasta. Obok niego w pierwszej linii ustawi się Pascal Wehrlein.

Pogoda nie rozpieszcza zawodników Formuły E. Dziś Santiago leje się żar z nieba. Termometry wskazują 36 stopni Celsjusza, a tor jest cieplejszy o kolejnych kilkanaście kresek.

Do walki o Super Pole weszli Lucas di Grassi, Buemi, Wehrlein, Daniel Abt, Sam Bird oraz Stoffel Vandoorne. Z tej szóstki najszybszy był di Grassi, ale później został wykluczony za błędy w procedurze wolnego okrążenia po swoim kółku we wcześniejszym segmencie. Prawdopodobnie chodziło o blokowanie. W ten sposób Lucas ruszy do wyścigu z ostatniego, 22. pola.

W związku z tym najlepszy czas wywalczył Buemi, a jego wynik to 1:08,816. To ponad pół sekundy wolniejsze kółko niż te Brazylijczyka. Obok Szwajcara ustawi się Wehrlein, który pokazał świetną dyspozycję. Dalej ruszą Abt, Vandoorne oraz Bird.

Na skraju Super Pole był Edoardo Mortara, ale nie udało mu się wejść do tej rywalizacji. Jednak ruszy z szóstego pola, co na pewno jest sukcesem. Dalej znaleźli się Maximilian Gunther, Alexander Sims, Felipe Massa i Jose Maria Lopez. Potem mieliśmy kilka niespodzianek, chociaż już pierwszą jest dopiero ósmy czas Simsa kierowcy BMW, które zaczęło sezon bardzo mocno.

Jedenasty był Mitch Evans, a dopiero dwunasty obecny mistrz serii Jean-Eric Vergne. Oliver Rowland względem swojego partnera zespołowego, czyli Buemiego, mocno zawiódł. Dalej byli Andre Lotterer, Robin Frijns, Gary Paffett i Antonio Felix da Costa, który jest wiceliderem cyklu. Osiemnaste pole będzie miał Oliver Turvey, dziewiętnaste Nelson Piquet Jr, a dwudzieste obecny lider mistrzostw, a więc Jerome D’Ambrosio. Stawkę zamknął Tom Dillmann, który ruszy do wyścigu obok di Grassiego.

Wyścig startuje o godzinie 20 czasu polskiego.

Fot. FIA Formula E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *