Fot. BMW Motorsport


ePrix Walencji: Premierowa wygrana Dennisa, Mercedes poza punktami

Autor: | 25 kwietnia 2021

Jake Dennis (BMW) triumfował w wyścigu o ePrix Walencji po starcie z pierwszego pola. Na podium oprócz niego stanęli Andre Lotterer (Porsche) oraz Alex Lynn (Mahindra). Liderem cyklu, mimo zerowego dziś dorobku pozostał Nyck de Vries (Mercedes). 

W trakcie wyścigu mieliśmy już suchą nawierzchnię. Świeciło słońce, termometry wskazywały 14 stopni Celsjusza, a asfalt był cieplejszy o około 10 kresek.

Jake Dennis (BMW) utrzymał prowadzenie, a za nim byli Alex Lynn (Mahindra), Oliver Turvey (NIO), Norman Nato (Venturi), Tom Blomqvist (NIO), Jean-Eric Vergne (Techeetah), Andre Lotterer (Porsche), Oliver Rowland (Nissan), Antonio Felix da Costa (Techeetah) i Sebastien Buemi (Nissan). Alexander Sims (Mahindra) otrzymał karę za wykroczenie techniczne i musiał przejechać przez aleję serwisową. Stoffel Vandoorne był szesnasty, Nyck de Vries siedemnasty (obaj Mercedes), Lucas di Grassi osiemnasty (Audi), Mitch Evans dwudziesty pierwszy, a Sam Bird dwudziesty drugi (obaj Jaguar).

Po dziesięciu minutach Vergne wyprzedził Blomqvista i był piąty. Natomiast za Buemiego na dziesiąte miejsce wskoczył Sergio Sette Camara (Dragon). Po pierwszej turze korzystania z trybu ataku prowadził Dennis, a dalej plasowali się Lynn, Nato, Lotterer, Vergne, Rowland, Turvey, da Costa, Rene Rast (Audi) i Edoardo Mortara (Venturi). Nato próbował atakować Lynna i potrącił go, przez co Alex spadł w klasyfikacji. Norman był drugi, na trzecią lokatę po attack mode wskoczył Lotterer, czwarty był Rast, piąty Vergne, szósty Rowland, siódmy Turvey, ósmy Mortara, dziewiąty Lynn i dziesiąty Buemi.

Vandoorne rywalizował z Buemim, ale nie było dla niego miejsca i uderzył w bandę. Uszkodzenia auta były na tyle spore, że musiał się wycofać. Natomiast da Costa otrzymał karę drive through za nieprawidłowe użycie attack mode. Nato za uderzenie w Lynna otrzymał pięć sekund kary, co oznaczało, że wypadnie z podium. W końcówce rywalizacji już nie działo się zbyt wiele akcji.

Wygrał Dennis przed Lottererem, Lynnem, Rowlandem, Nato, Rastem, Vergnem, Turveyem, Mortarą i di Grassim. Nato fizycznie przejechał metę jako drugi, ale po doliczeniu pięciu sekund został sklasyfikowany na piątej lokacie.

Kolejną rundą sezonu będzie ePrix Monako, które odbędzie się 8 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *