Fot. FIA Formula E


Formuła E w Chile – zapowiedź ePrix Santiago

Autor: | 2 lutego 2018

Kierowcy Formuły E przybywają do Ameryki Południowej, aby rozegrać czwartą rundę sezonu 2017/2018. Będzie to pierwszy wyścig elektrycznej serii wyścigowej w Chile.

Tor zlokalizowany w stolicy kraju, Santiago nigdy wcześniej nie był używany przez FE, więc dla wszystkich jest to zupełnie nowa ziemia. Obiekt liczy 2,46 kilometra i posiada 12 zakrętów.

Wszystko znajduje się w centrum miasto, a pola startowy usadowione są wzdłuż Avenue Santa Maria przy rzece Mapocho. Po przejechaniu na drugiej stronę akwenu, rywalizować będą po Plazza Baquedano, a przed zjechaniem na start/metę ujrzą Park Forestal.

Oficjalna mapa toru w Santiago:

Faworytów rywalizacji jest kilku. W świetnej formie w nowy sezon weszli Felix Rosenqvist, a więc lider klasyfikacji oraz Sam Bird, będący na drugiej lokacie. Solidnie prezentuje się również Jean-Eric Vergne, który niewiele traci do Szweda. Do swojej normalnej dyspozycji powraca Sebastien Buemi, więc możemy się spodziewać, że również on będzie chciał powalczyć najpierw o Pole Position, a potem o pierwszy triumf w sezonie.

Bardziej skomplikowanie wygląda sytuacja duetu Audi. Daniel Abt po zdyskwalifikowaniu z drugiego, początkowo zwycięskiego wyścigu w Hongkongu jest dopiero dziewiąty. Natomiast Lucas di Grassi, czyli obecny mistrz serii wciąż nie ma punktów na koncie. Jeśli tutaj się nie odkuje, to będzie mógł zapomnieć o obronie tytułu.

Tradycyjnie wszystko odbędzie się dziś i w sobotę. O godzinie 19:30 wystartuje oficjalny shakedown i na tym zakończy się dzisiejsza aktywność kierowców. Jutro o godzinie 12 polskiego czasu rozpocznie się pierwszy trening, a o 14:30 drugi. Półtorej godziny później zaczną się kwalifikacje, a na godzinę 16:45 zaplanowany jest początek Super Pole, a więc rywalizacji między najlepszymi pięcioma zawodnikami o Pole Position. Wyścig ma rozpocząć się punktualnie o godzinie 20.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *