Fot. FIA Formula E


Jose Maria Lopez wskakuje za Neela Janiego

Autor: | 6 stycznia 2018

Ekipa Dragon Racing była zmuszona do zmiany w obsadzie swojego drugiego bolidu. Neel Jani odszedł z zespołu, a zastąpi go Jose Maria Lopez.

Mistrz świata w wyścigach długodystansowych z ekipą Porsche dołączył do amerykańskiego teamu przed tym sezonem. Zdążył zaliczył dwa wyścigi w Hongkongu, ale nie były one udane, bowiem oba zakończył na 18. pozycji. Szwajcar nie mógł się odnaleźć w Formule E i postanowił wrócić do WEC, gdzie związał się z Rebellionem.

Jego miejsce zajmie Jose Maria Lopez, który w sezonie 2016/2017 jeździł dla DS Virgin Racing. Dwukrotnie stawał na podium, a jego najlepszym rezultatem była druga lokata w Paryżu. Po poprzedniej kampanii rozstano się z nim, a partnerem Sama Birda został Alex Lynn. Teraz jednak trzykrotny mistrz WTCC wraca i będzie rywalizował dla Dragona wspólnie z Jeromem D’Ambrosio.

– To dla mnie świetna okazja i nie mogę się doczekać wyzwań, jakie przyniesie czwarty sezon Formuły E w barwach Dragon Racing. Zebrałem dobre doświadczenia w trzecim sezonie i jestem przekonany, że mogę osiągać solidne wyniku w miarę upływu nowej kampanii – powiedział Lopez.

– Jose jest wyścigowym mistrzem świata, który prezentował wysoką formę w każdej formule, w jakiej rywalizował. Jestem pewien, że jego doświadczenie z trzeciego sezonu i współpraca z Jeromem będą zwycięskim rozwiązaniem dla zespołu Dragon – powiedział szef zespołu, Jay Penske.

Argentyńczyk zadebiutuje w nowej ekipie już 13 stycznia, kiedy odbędzie się ePrix Marrakeszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *