Nick Cassidy najszybszy pośród nowicjuszy Formuły E w Marrakeszu

Autor: | 2 marca 2020

Nick Cassidy okazał się najszybszy w teście debiutantów Formuły E. Reprezentant Envision Virgin Racing ustanowił rekord okrążenia toru w Marrakeszu i wraz z trzema kolejnymi nowicjuszami wykręcił lepszy czas niż Antonio Felix da Costa podczas sobotnich kwalifikacji. 

Test młodych kierowców Formuły E odbył się po ePrix Marrakeszu, które padło łupem da Costy. Na torze Moulay El Hassan, który oprócz elektrycznej serii wyścigowej gości także między innymi WTCR, pojawiło się 24. debiutantów. Wśród zawodników znaleźli się między innymi mistrzyni W Series i podopieczna Williamsa w F1 Jamie Chadwick, były kierowca F2 i junior Ferrari Antonio Fuoco, czterokrotny zwycięzca 24h Le Mans w klasie Nicolas Lapierre oraz brat Charlesa Leclerca i podopieczny Ferrari – Arthur.

Najszybsze okrążenie wykonał mistrz Super Formuły Nick Cassidy. Nowozelandczyk miał okazję sprawdzić samochód zespołu Envision Virgin Racing i wykręcił czas w postaci 1:16.467. Drugi w tabeli Sergio Sette Camara, były kierowca F2 i zawodnik Carlina w IndyCar, był gorszy o 0.463 sekundy za kierownicą Sparka zespołu Dragon Racing. Trzeci czas uzyskał Filipe Albuquerque i był on wolniejszy od Cassidy’ego o 0.625 sekundy, a za nim uplasował się Nicolas Lapierre, który stracił 0.649 sekundy. Francuz, mający w swoim dorobku cztery zwycięstwa w 24h Le Mans w LMP2, uzupełnił skład zespołu Techeetah w ostatniej chwili. Pierwotnie w czarno-złotym samochodzie miał jeździć James Rossiter, ale wziął on udział w treningu w Marrakeszu, co wyeliminowało go z testu.

Za czołową czwórką uplasował się Kyle Kirkwood, testujący w BMW i Andretti. Za nim w tabeli znaleźli się Norman Nato z Venturi i Jake Hughes z Mercedesa, który opuścił pierwszy dzień przedsezonowych testów Formuły 3 w Bahrajnie.

Ósmy czas wykręcił fabryczny kierowca BMW Lucas Auer, dziewiąty był sprawca jedynej czerwonej flagi w teście – Kelvin van der Linde z Audi. Kierowca Racing Team Nederland w WEC uderzył w krawężnik w zakręcie dwunastym, ale nie spowodował większych uszkodzeń swojego samochodu. Sesja została wznowiona po czterech minutach. Czołową dziesiątkę uzupełnił Sacha Fenestraz z Jaguara.

Dwie kobiety biorące udział w teście – Chadwick i Alice Powell – zajęły odpowiednio 13. i 22. miejsce. Chadwick testowała Jaguara, a Powell jeździła samochodem Robina Frijnsa z Virgin Racing.

Teraz kibiców Formuły E czeka dłuższa przerwa, spowodowana odwołaniem marcowej rundy w Sanyi. Kierowcy wrócą do gry w pierwszy weekend kwietnia, w Rzymie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *