Fot. Venturi Formula E Team


Oficjalnie: Felipe Massa w Formule E!

Autor: | 17 maja 2018

Felipe Massa po odejściu z Formuły 1 wreszcie znalazł nową serię wyścigową. Od wielu miesięcy mówiło się o tym, że znajdzie zatrudnienie w Formula E i tak też się stało.

Brazylijczyk, który pod koniec 2017 roku zakończył współpracę z Williamsem, był łączony z kilkoma ekipa, rywalizującymi w elektrycznej serii wyścigowej. Rozmawiał z Jaguarem czy Mahindrą, ale ostatecznie związał się trzyletnią umową z Venturi. Na jej mocy Massa na razie będzie testował nowy bolid, a starty rozpocznie jesienią, począwszy od sezonu 2018/2019.

– Bardzo się cieszę, że dołączę do teamu Venturi i mistrzostw Formuły E, które stały się wspaniałymi zawodami w tak krótkim okresie czasu. Od kilku lat interesowałem się tą innowacyjną i przyszłościową serią, która prężnie się rozwija. Szczególnie podoba mi się format wyścigowy, a mianowicie tory w centrum miasta i kontakt z kibicami. Nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w testach pod koniec miesiąca. Gildo (Pastor prezydent i właściciel Venturi) zawsze był o krok do przodu, jeśli chodzi o wysokie osiągi samochodów elektrycznych. Zespół jest w fazie rozwoju. Zrobię wszystko, aby przyczynić się do tego projektu i mam nadzieję, że znajdę się w czołówce – powiedział Brazylijczyk.

Obecnie kierowcami tego zespołu są Edoardo Mortara oraz Maro Engel, którzy w generalce zajmują odpowiednio 11. i 12. miejsce. Trudno stwierdzić, z kim Pastor będzie chciał się pożegnać. Mortara jest nieco szybszy, ale też popełnia więcej błędów, więc przed szefem ekipy trudna decyzja. Możliwe też, że będzie chciał wymienić skład w całości, ale to dopiero okaże się w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *