Fot. FIA Formula E


Pracowita środa na torze w Walencji

Autor: | 16 października 2019

W drugim dniu testów Formuły E w Walencji najszybszy czas jednego okrążenia wykręcił Robin Frijns. Kierowcy wzięli udział w próbnym wyścigu, podczas którego organizatorzy sprawdzili nowe procedury w trakcie neutralizacji. 

Obie środowe sesje, poranna i popołudniowa, nie przebiegały bezproblemowo. Kierowcy mieli kłopoty z prawidłowym pokonaniem szykany na torze Ricardo Tormo i wielu z nich uszkadzało swoje samochody. Nyck de Vries rozbił swoje auto na samym początku porannej sesji, a popołudniu nie wyjechał na tor z powodu problemów technicznych. Podobny los spotkał Felipe Massę, a swoje samochody rozbijali również Sam Bird, Andre Lotterer i Jerome d’Ambrosio.

Najlepszym czasem mógł pochwalić się Robin Frijns. Kierowca Envision Virgin Racing przejechał okrążenie toru w Walencji w czasie 1:15.377. Holender pokonał zawodników BMWi Andretti o 0,060s – Maximilian Guenther okazał się minimalnie szybszy od Alexandra Simsa. Aż 21. zawodników straciło do najszybszego Frijnsa mniej niż sekundę – jako jedyni tę barierę przełamali kierowcy NIO 333 oraz de Vries.

Testowy wyścig odbył się pod koniec środowych jazd. Nie przystąpili do niego jedynie Sam Bird i Andre Lotterer, bowiem obaj wcześniej doszczętnie uszkodzili swoje samochody. Organizatorzy w trakcie próbnej rywalizacji sprawdzili nowe przepisy podczas neutralizacji – energia podczas okresu wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa została odejmowana, by kierowcy nie byli w stanie jej oszczędzać na dalszą jazdę.

Wyścig zwyciężył Stoffel Vandoorne, a drugie i trzecie miejsce zajęli Antonio Felix da Costa oraz Lucas di Grassi. W początkowej fazie rywalizacji na czele znajdował się Jerome d’Ambrosio, który ostatecznie dojechał do mety na szóstym miejscu. Przed nim uplasowali się Sebastien Buemi i Jean Eric Vergne. Podczas próbnego wyścigu trzykrotnie przetestowano procedurę odbierania kierowcom zgromadzonej energii podczas neutralizacji.

W czwartek kierowców czeka przerwa od jazd na torze, w piątek odbędą się ostatnie sesje, które pozwolą kierowcom zaznajomić się z samochodem, a zespołom zebrać cenne dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *