Fot. Techeetah


Techeetah stanie się zespołem fabrycznym

Autor: | 2 listopada 2017

Sezon 2017/2018 będzie ostatnim, w którym ekipa Techeetah będzie miała status prywatny. W kolejnej kampanii chiński zespół zmieni się w fabrykę. Taką informację potwierdził ostatnio lider tego teamu, Jean-Eric Vergne.

Władze zespołu nie są zadowolone z wyników ostatniego sezonu, w którym Techeetah zajął piąte miejsce  w klasyfikacji zespołowej i zdecydowały się poszukać wsparcia, by stać się większą konkurencją dla gigantów Formuły E, takich jak Audi czy Nissan, który ma zastąpić Renault od piątej kampanii elektrycznej serii wyścigowej.

Vergne twierdzi, że bycie zespołem niezależnym generuje problemy. Głównym z nich jest fakt, że nie można korzystać z przepisu o piętnastu dniach prywatnych testów, bo to dotyczy tylko fabryk. Techeetah może jeździć jedynie podczas trzech dni oficjalnych przedsezonowych sesji.

– Potrzebujemy przemiany w zespół fabryczny. Od sezonu 2018/2019 otrzymamy wsparcie. Obecnie wygląda to tak, jakbyśmy byli na wojnie z nożami, podczas gdy rywale dysponują karabinami. Potrzebujemy stabilności w naszej ekipie. Tego nam obecnie brakuje. Fakt, że nie możemy testować jest kłopotem. Potrzebna jest nam inna organizacja – powiedział Vergne, rozmawiając z Autosportem.

W zbliżającym się sezonie, który rozpocznie się 2 grudnia w Hongkongu, partnerem Francuza będzie Andre Lotterer. Wcześniej w barwach Techeetaha jeździli Ma Qing Hua, Esteban Gutierrez i Stephane Sarrazin, ale żaden z nich nie spełnił oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *