Alvaro Bautista zawodnikiem Aspar Ducati na sezon 2017

Autor: | 17 sierpnia 2016

Zespół potwierdził w dniu dzisiejszym, że Hiszpan dołączy do ich składu w przyszłorocznych mistrzostwach.

Bautista związany był już z zespołem Aspar w latach 2006-2009. Wtedy to w pierwszym wspólnie spędzonym sezonie sięgnął po tytuł Mistrza Świata. Rok później nie udało się mu obronić korony, ale wywalczył tytuł wicemistrza w klasie 250cc.

Do końca tegorocznego sezonu Alvaro reprezentuje barwy teamu Aprilia. Ekipa uznała, że po dwóch latach współpracy przyszedł czas na rozstanie i nie zaoferowano mu przedłużenia obecnej umowy.

– Jestem szczęśliwy, że powracam do tego, co w Mistrzostwach Świata było moim domem przez wiele lat. To tutaj cieszyłem się z moich najlepszych rezultatów w tym z tytułu mistrza w klasie 125cc, oraz walczyłem o kolejną koronę w 250cc [zawodnik zdobył wtedy wicemistrzostwo świata – przyp. red.].

– Jestem zadowolony i zmotywowany z powrotu, a zwłaszcza z tego, że spędzę kolejny rok w MotoGP, to nowa przygoda. Przez lata wzrastałem i zdobyłem dużo więcej doświadczenia. Jestem przekonany, że wraz z tym zespołem będziemy konkurencyjni w 2017 roku – wyznał.

Kilka słów wypowiedział także menadżer zespołu, który zapewnił, że wszyscy cieszą się ze wznowienia dawnej współpracy. Jorge Martinez wyznał również, jak ważnym dla nich jest posiadanie w swoich szeregach hiszpańskiego zawodnika, który – jak mają nadzieję – da im przewagę na torze i powalczy o dobre lokaty.

– Dla ekipy Aspar to ogromna przyjemność móc powitać z powrotem Alvaro Bautistę. Jako zespół zdobyliśmy wraz z nim nasz pierwszy tytuł Mistrza Świata w 2006 roku i byliśmy zadowoleni z kilku wspaniałych lat spędzonych razem – zaznaczył Martinez.