Andrea Iannone notuje pierwsze zwycięstwo w karierze

Autor: | 14 sierpnia 2016

Pierwszą od 1997 roku edycję Motocyklowego Grand Prix Austrii zwyciężył Andrea Iannone, który minimalnie pokonał drugiego reprezentanta Ducati, Dovizioso. Trzeci był Lorenzo.

Początek wyścigu przebiegł pod znakiem walki pomiędzy duetami Ducati i Yamahy. Iannone, który utrzymał prowadzenie bronił się przed Rossim. Dovizioso starał się na tym zyskać i wyprzedzić „Doctora”, ale potyczkę tę wykorzystał Lorenzo, który awansował na drugą lokatę. Niedługo później Rossi popełnił błąd, przez który spadł za Marqueza. Tempo czołówki utrzymywał zawodnik Suzuki, Maverick Vinales. Tymczasem aż pięciu zawodników otrzymało karę przejazdu przez aleję serwisową za falstart.

Szóstka zawodników na czele jechała blisko siebie przez kilka okrążeń. Andrea Dovizioso jechał za swoim team-partnerem z Ducati i wyprzedził go, obejmując prowadzenie. Tymczasem Marquez i Vinales zaczęli odstawać od liderów, zaś motocykliści Yamahy nie potrafili nawiązać bezpośredniej walki z dwójką Włochów na czele, choć wciąż jechali blisko nich.

Na dziewięć kółek przed metą Iannone odebrał pierwszą lokatę Dovizioso i pomimo wykorzystania miększych, szybciej zużywających się opon, wciąż był w stanie bić rekordy czasów okrążeń. Włoch utrzymał się na czele stawki do końca wyścigu i odniósł pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w klasie MotoGP.

Bez tytułu