Barcelona pozostanie gospodarzem GP Katalonii przynajmniej do 2021 roku

Autor: | 10 listopada 2016

Dorna przedłużyła kontrakt z włodarzami toru Barcelona-Catalunya na organizację wyścigu zaliczanego do Motocyklowych Mistrzostw Świata. Zawodnicy Moto3, Moto2 i MotoGP będą przyjeżdżać do stolicy Katalonii przynajmniej przez 5 kolejnych lat.

Wyścig na torze Barcelona-Catalunya odbywa się od 1992 roku. W tym czasie rozgrywano tutaj Grand Prix Europy (lata 1992-1995) i Grand Prix Katalonii (od 1996). Wraz z końcem roku kończyła się jednak umowa pomiędzy włodarzami obiektu i organizatorem Mistrzostw. Z tego powodu obie strony ustaliły już wcześniej warunki przyszłego kontraktu, lecz oficjalne ogłoszenie nastąpiło dopiero w tym tygodniu.

Ważną informacją jest również fakt, iż tor otrzymywał do tej pory dotacje w wysokości 4 milionów euro, a od przyszłego roku zmaleją one o połowę.

Przyszłoroczny wyścig może się odbyć na zmodyfikowanej pętli obiektu. Organizatorzy GP Katalonii planują bowiem zmiany w ostatnim sektorze. Mają one zwiększyć bezpieczeństwo zawodników, gdyż właściciele toru mają w głowach śmiertelny wypadek Luisa Saloma.

– Bez wątpienia odnowienie kontraktu z Circuit de Barcelona-Catalunya do 2021 roku to fantastyczna wiadomość zarówno dla MotoGP, jak i wszystkich fanów. Te zawody są z nami od początków toru, od sezonu 1992 i mają duży wpływ dla naszego sportu – mówi Carmelo Ezpeleta, dyrektor Dorna Sports.

– Zespół zarządzający oraz kierujący Circuit de Barcelona-Catalunya wprowadził nowoczesne udogodnienia i już od dawna umocnił rundę jako stałe miejsce w kalendarzu MotoGP. Bez niej nie wyobrażamy sobie sezonu. Fakt, iż Katalonia zabezpieczyła kontrakt z MotoGP do 2021 roku, pokazuje, że porozumienie i zaufanie pomiędzy obiema stronami jest bardzo silne – dodaje Hiszpan.