Dani Pedrosa: Kluczem było tempo

Autor: | 11 września 2016

Dani Pedrosa w końcowej części wyścigu na Misano wyprzedził Valentino Rossiego i odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, a 29. w klasie MotoGP.

Hiszpan ma bardzo trudny sezon i jest w cieniu swojego kolegi zespołowego, Marca Marqueza, który prowadzi w klasyfikacji generalnej. Do tej pory jego najlepszym wynikiem było trzecie miejsce w GP Argentyny i GP Francji. Teraz jednak powrócił na szczyt, jak i na czwartą pozycję w tabeli, którą tydzień temu stracił na rzecz Mavericka Vinalesa.

30-latek startował z 8. pola i stopniowo przedzierał się w stawce, notując przy tym rekordowe czasy okrążeń. W końcu dogonił ulubieńca tutejszej publiczności i odniósł wspaniały triumf, pierwszy od zeszłorocznego GP Malezji. Stał się tym samym ósmym z rzędu kolejnym zwycięzcą wyścigu.

– To był wspaniały wyścig, od dawna nie miałem takiego uczucia. Byłem nawet zaskoczony swoim dzisiejszym występem, ponieważ nie spodziewałem się, że będziemy tak szybcy – mówi Dani Pedrosa. – Kluczem było tempo, byliśmy w stanie walczyć przez cały wyścig, a zwłaszcza w końcówce, co pozwoliło mi złapać rywali na przodzie.

– To bardzo miłe znów odnieść zwycięstwo, włożyliśmy w to wiele wysiłku. Zawsze w tym trudnym sezonie była ze mną moja rodzina, mój zespół i moi fani. To było bardzo ciężkie, więc jestem szczęśliwy, to było dla nich – kontynuuje Hiszpan.

Kluczem do zwycięstwa okazał się wybór przedniej opony. Pedrosa wybrał miękki przód, podczas gdy jego najgroźniejsi rywale pośredni, a Marc Marquez twardy. Mimo panujących wysokich temperatur ta opona najlepiej wytrzymała trudy wyścigu i pozwalała utrzymywać wysokie tempo przez cały wyścig.

– Dzisiaj się cieszyłem, chociaż byłem trochę zaniepokojony wyborem przedniej opony, ponieważ nie używałem jej w gorących warunkach. Skupiliśmy się jednak i wszystko poszło bardzo dobrze. Dało to nam szansę i przewagę, myślę, że osiągnęliśmy wspaniałe zwycięstwo – dodaje 30-latek.