Determinacja Rossiego przed domową rundą

Autor: | 31 maja 2017

 

Valentino Rossi potwierdził w dzisiejszej wypowiedzi, że pojawi się w najbliższym Grand Prix, które tym razem zawita do Włoch. Doktor czuje się coraz lepiej po ubiegłotygodniowym upadku motocrossowym, lecz cały czas przechodzi rekonwalescencję. 

Włoski zawodnik Yamahy podkreślił, że wciąż odczuwa silny ból po nieszczęśliwym zdarzeniu z treningu na torze motocrossowym. Z dnia na dzień czuje się jednak lepiej i zrobi wszystko, by być w jak najlepszej formie podczas niedzielnego wyścigu. Żeby się oszczędzać, zapowiedział, że nie weźmie udziału w jutrzejszej konferencji prasowej przed GP Włoch.

– Ból w jamie brzusznej oraz klatce piersiowej jest nadal silny. Na szczęście mój stan z dnia na dzień się poprawia, co pozwala mi myśleć bardziej pozytywnie o weekendzie w Mugello. Pragnienie wystartowania we włoskim GP jest niezmiernie duże i pracuję nad powrotem do zdrowia tak szybko, jak to możliwe. Nie będzie to łatwe, ale mam jeszcze kilka dni, aby kontynuować leczenie – powiedział Valentino Rossi.

38-latek ostatnie testy medyczne przejdzie już w czwartek na torze Mugello, by upewnić się, że może wsiąść na swoją maszynę. Jeśli wszystko będzie w porządku, to w piątek zobaczymy 9-krotnego mistrza świata podczas pierwszego treningu.

– Na pewno dam z siebie wszystko w niedzielnym wyścigu – zapewnił trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *