Ducati na sezon 2017 zaprezentowane

Autor: | 20 stycznia 2017

W piątek odbyła się prezentacja malowania motocykla na zbliżający się sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata. Było to również pierwsze oficjalne wydarzenie dla Jorge Lorenzo w barwach Ducati.

Zespół z Bolonii pokazał światu swoją tegoroczną maszynę zaledwie dzień po prezentacji Yamahy. U Japończyków na pierwszy rzut oka można było drobne zmiany, natomiast malowanie Ducati różni się w bardzo minimalnym stopniu. Jedynie z motocykla zniknęły skrzydełka, które zostały zakazane z powodów bezpieczeństwa. Szefostwo włoskiego zespołu liczy jednak, że model GP17 będzie bardzo konkurencyjny i pozwoli walczyć zawodnikom o zwycięstwa i mistrzowski tytuł.

Ducati wiąże duże nadzieje w Jorge Lorenzo. Hiszpan po 9 latach spędzonych w Yamasze postanowił zmienić barwy. Por Fuera jest trzykrotnym mistrzem świata MotoGP i właśnie dlatego Włosi bardzo na niego liczą. Razem z Andreą Dovizioso mają stworzyć idealnie dopasowany duet i walczyć o zwycięstwa.

Zawodnicy fabrycznego zespołu zaprezentują się już podczas testów w Malezji, które rozpoczną się już 30 stycznia. Z kolei między 25 a 27 na torze pracować będą kierowcy testowi – Casey Stoner i Michele Pirro.