Eugene Laverty po sezonie odchodzi z MotoGP

Autor: | 24 sierpnia 2016

Laverty potwierdził, że wraz z końcem sezonu odchodzi z królewskiej klasy i przenosi się do World Supebike, gdzie będzie ścigał się w nowym zespole Aprilii.

Irlandczyk rywalizował w WSBK już wcześniej, w latach 2011-2014. Po tych 4 sezonach przeniósł się do stawki MotoGP, a konkretnie do zespołu Aspara. Jego najlepszym do tej pory wynikiem jest czwarte miejsce w tegorocznym GP Argentyny. Dobrze spisał się również w ostatnim wyścigu na torze w Brnie, gdzie był szósty. M.in. takie rezultaty pozwalają mu na zajmowanie 11. lokaty w klasyfikacji generalnej.

Eugene Laverty miał propozycję pozostania w zespole Aspar Ducati, ale nie skorzystał z niej. Ekipa na przyszły sezon zatrudniła już wcześniej Alvaro Bautistę i obiecała mu motocykl w tegorocznej specyfikacji, z kolei Irlandczyk mógłby liczyć jedynie na maszynę z 2015 roku. Na taką opcję nie chciał się zgodzić i wybrał Aprilię w World Superbike.

– Jestem podekscytowany z powrotu do World Superbike z Aprilią – mówi Irlandczyk. – Miałem tam wiele sukcesów, to był wspaniały czas.

– Nauczyłem się wiele podczas moich dwóch lat w MotoGP. Oczywiście, były tutaj pewne trudne momenty, ale rozwinąłem się bardzo jako zawodnik i czekam na kolejny etap w mojej karierze – dodaje Laverty.