GP Hiszpanii: Dani Pedrosa z najlepszym czasem po piątkowych treningach

Autor: | 5 maja 2017

Dani Pedrosa zdominował piątkowe treningi przed wyścigiem o GP Hiszpanii na torze Jerez. Hiszpan wyprzedził o ponad pół sekundy Jacka Millera i Cala Crutchlowa.

Za nami dwa pierwsze treningi przed motocyklowym GP Hiszpanii. Pierwszy z nich odbywał się w deszczowych warunkach, dlatego zawodnicy tę sesję przeznaczyli na zapoznanie się z nawierzchnią toru. Bardzo dobrze w tych warunkach prezentowały się motocykle Ducati. Jako pierwszy czasy okrążeń zaczął kręcić Jorge Lorenzo, który z okrążenia na okrążenie poprawiał swoje rezultaty.  W drugiej połowie sesji do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Hondy. Przez dłuższy czas liderem był Dani Pedrosa. Na kilka minut przed końcem sesji Hiszpana na prowadzeniu zmienił  zawodnik zespołu Marc VDS Jack Miller. Pedrosa nie pozostał mu dłużny i błyskawicznie wrócił na pozycję lidera, którą utrzymał już do końca treningu z czasem – 1:51.648.

Warto zaznaczyć, że różnice w czołówce były bardzo małe. Dziesiąty Maverick Vinales stracił do swojego rodaka tylko 0,9 sekundy. Loris Baz, który skończył pierwszy trening na siedemnastym miejscu, stracił do „Macka” ledwie 0,7 sekundy. Dużym zaskoczeniem był brak wyjazdu na tor Karela Abrahama i Hectora Barbery, którzy całą sesję przesiedzieli w boksach swoich zespołów.

Druga sesja treningowa odbywała się już w pięknej, słonecznej pogodzie. Na początku panował bardzo duży ruch na torze. Wszystko ze względu na to, iż była to pierwsza sucha sesja treningowa w ten weekend. Bardzo dobre tempo na początku FP2 prezentowali zawodnicy dosiadający motocykli Hondy i Yamahy. Podczas tego treningu mieliśmy również pierwsze upadki weekendu. Przewracali się m.in. Aleix Espargaro i Maverick Vinales. W momencie wspomnianych wywrotek liderem treningu był Cal Crutchlow.

W drugiej części popołudniowej sesji zawodnicy skupili się na poprawie swoich czasów, aby zagwarantować sobie miejsce w pierwszej dziesiątce, które premiuje awansem bezpośrednio do drugiej części sesji kwalifikacyjnej. Na pierwszej pozycji Brytyjczyka zmienił Dani Pedrosa, który pokazał, że będzie liczył się w walce o zwycięstwo w niedzielnym wyścigu. Hiszpan ostatecznie wyprzedził o ponad pół sekundy drugiego Jacka Millera i o 0,6 Cala Crutchlowa.

Martwić może postawa Valentino Rossiego i Marka Marqueza. Włoch po piątkowych treningach plasuje się dopiero na dwunastym miejscu, natomiast obrońca mistrzowskiego tytułu zakończył piątkowe zmagania na czternastym miejscu. Sporym zaskoczeniem jest dziesiąta pozycja Pola Espargaro, który dosiada niezbyt konkurencyjnego motocykla debiutującej w tym roku firmy KTM.

Jutro zawodnicy będą mieli szansę na poprawę swoich rezultatów, gdyż prognozy pogody na sobotę zapowiadają słońce.

Czasy piątkowych treningów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *