Johann Zarco przenosi się do MotoGP

Autor: | 14 lipca 2016

Johann Zarco podpisał roczną umowę z zespołem Monster Yamahy Tech 3 i będzie rywalizował od przyszłego sezonu w królewskiej klasie.

Francuz obecnie ściga się w kategorii Moto2, w której walczy o obronę mistrzowskiego tytułu. Niezależnie od jej ostatecznego wyniku, wraz z końcem sezonu przeniesie się na motocykl klasy MotoGP. Zadebiutuje na nim już podczas testów, które odbędą się po GP Walencji.

Partnerem zespołowym Johanna Zarco będzie Jonas Folger, który również przechodzi do klasy królewskiej. Wcześniej było już wiadome, że obecni zawodnicy Yamahy Tech 3 – Pol Espargaro i Bradley Smith – odchodzą wraz z końcem sezonu 2016.

Kontrakt Francuza jest tylko roczną umową, ale jeśli będzie spisywał się dobrze, to z pewnością zostanie ona przedłużona.

– Oczywiste jest, że jestem bardzo szczęśliwy z dołączenia do klasy MotoGP w Tech 3 i jestem przekonany, że możemy stworzyć solidne partnerstwo – powiedział Zarco zaraz po ogłoszeniu tego kontraktu.

– [Tech 3] ma głęboki związek i długą współpracę z Yamahą. Udowodnili, że mogą radzić sobie dobrze w każdej sytuacji i mają dobry pakiet rok po roku. To mi się podoba i daje dodatkową motywację do osiągnięcia moich celów na rok 2017 – dodał Francuz.

– Oczywiście, wydaje się to być logicznym krokiem, aby francuski zespół pracował razem z francuskim zawodnikiem, a ostatecznie teraz ta umowa została zrealizowana, co niewątpliwie jest pozytywną wiadomością.

– Naprawdę będę dawał z siebie wszystko i przygotuję się. Myślę, że uzyskiwanie najlepszych rezultatów w MotoGP jest bardziej niż prawdopodobne po moim wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pośredniej klasie [Moto2] – zakończył przyszły zawodnik Yamahy Tech 3.