Livio Suppo: Trudno jest Hondzie zrobić coś więcej dla Crutchlowa

Autor: | 24 lutego 2017

Livio Suppo, szef oddziału Hondy w MotoGP przyznał, że japońskiemu producentowi jest ciężko wspierać Cala Crutchlowa jeszcze bardziej niż w tym momencie.

Brytyjczyk startuje w prywatnym zespole LCR Honda. W zeszłym sezonie mimo mniejszych nakładów finansowych udało mu się triumfować w dwóch wyścigach – w GP Czech i GP Australii. Sukcesy te sprawiły, że Crutchlowa doceniła Honda, mimo iż nie posiada z nim kontraktu. 31-latek otrzymał możliwość testowania nowych części do jego RC213V oraz porównania przygotowanych przez japońskiego producenta dwóch wariantów silnika wraz z kierowcami Repsol Hondy, Markiem Marquezem i Danim Pedrosą.

Szef zespołu LCR, Lucio Cecchinello stara się odnowić kontrakt z Crutchlowem wygasający po sezonie 2017, lecz Honda chce być bezpośrednio zaangażowana w podpisanie nowej umowy. Jednakże jak mówi Livio Suppo, japoński producent nie rozważa wspierać Cala jeszcze bardziej niż to robi na tę chwilę.

– Celem jest wspieranie Cala do maksimum. Technicznie otrzymuje sprzęt bardzo podobny do tego, jaki otrzymują Marc [Marquez] i Dani [Pedrosa], chociaż oni oczywiście są częścią zespołu fabrycznego i mają z nami kontrakt – mówi szef Hondy. – W tej chwili trudno jest Hondzie zrobić coś więcej dla Crutchlowa, niż już to robi.

Lucio Cecchinello stara się doprowadzić kontrakt swojego zawodnika do podobnej formy, jakim związany z Hondą był Sete Gibernau. Hiszpan w latach 2004-2005 ścigał się w barwach satelickiego zespołu Gresini, lecz posiadał pełne wsparcie ze strony HRC.

– Nie byłem tutaj wtedy, ale nie sądzę, żeby wynagrodzenie Gibernau było płacone przez HRC. Myślę, że robiła to Telefonica [sponsor Gresini]. W tym czasie Honda nie planuje wypłacać wynagrodzenia Crutchlowowi – dodaje Suppo. – Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Prawdą jest, że zwyciężył w dwóch wyścigach w ubiegłym roku, ale też zrobił to, ponieważ miał wsparcie fabryki.

– Honda już się stara, ponieważ udzielenie zawodnikowi wsparcia technicznego oznacza pieniądze.