Luis Salom nie żyje

Autor: | 3 czerwca 2016

Z przykrością informujemy, że Luis Salom zmarł w skutek dzisiejszego wypadku w drugim treningu wolnym kategorii Moto2 podczas trwającego weekendu w Katalonii.

Tego nikt się nie spodziewał. Na 25 minut przed końcem drugiego treningu na torze pojawiła się czerwona flaga. Przez moment nie docierały do nas żadne informacje na temat tego, co się stało. Po chwili pojawił się komunikat, że sesja została przerwana w wyniku wypadku Luisa Saloma w zakręcie numer 12.

Akcja ratunkowa rozpoczęła się bardzo szybko, a na miejsce wypadku tuż pod same bariery podjechały dwa samochody medyczne i dwie karetki. Na torze pojawił się także helikopter, ale ostatecznie zawodnik został przetransportowany do pobliskiego Szpitala Uniwersyteckiego jedną z karetek. Już wtedy sytuacja wyglądała bardzo źle, w dodatku realizatorzy nie pokazali żadnej powtórki wypadku.

24-latek po przybyciu na miejsce przeszedł operację, ale niestety mimo nieustającej walki całego sztabu medycznego nie dało się go uratować. Zawodnik zmarł o godzinie 16:55 czasu lokalnego.

Luis Salom zadebiutował w Mistrzostwach Świata w 2009 roku w kategorii 125cc. Hiszpan 25 razy stanął na podium, w tym 9 razy zwyciężał w Moto3. W 2012 roku został wicemistrzem tej kategorii, a rok później zakończył zmagania na równie wysokim 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. W ciągu swoich 41 startów w Moto2 trzy razy stanął na podium.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co było dokładną przyczyną śmierci Hiszpana podczas swojej domowej rundy.

Redakcja motorsport24.pl składa najszczersze kondolencje całej rodzinie tragicznie zmarłego Luisa, wszystkim jego przyjaciołom i najbliższym.