Marc Marquez: Nie jestem w stanie tego zrozumieć

Autor: | 5 maja 2017

Obrońca mistrzowskiego tytułu Marc Marquez, jest pozytywnie zaskoczony swoją formą na początku sezonu. Hiszpan dzięki wygranej w GP Ameryk na torze Austin przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Mimo, że 24-latek rozpoczął sezon od czwartego miejsca w Katarze to w Argentynie i Stanach Zjednoczonych pokazał, że mistrzowskiej korony wywalczonej przed rokiem nie zamierza łatwo oddać. O ile wyścigu w Ameryce Południowej nie ukończył to weekend w Teksasie zdominował zamieniając zdobyte dzień wcześniej pole position na zwycięstwo w niedzielnej rywalizacji.

– Szczerze mówiąc nie czuję się dobrze na motocyklu, ale z jakiegoś powodu jestem konkurencyjny. Nie jestem w stanie tego wyjaśnić i zrozumieć. Mam nadzieję, że w następnych wyścigach mój komfort ulegnie poprawie. Honda pracuje w tym roku nad nowym silnikiem i testujemy wiele rozwiązań, może tam kryje się odpowiedź na moje tempo na początku sezonu – powiedział Marc Marquez.

Zaskoczony swoim tempem jest również inny zawodnik dosiadający motocykla japońskiej marki, Cal Crutchlow. Brytyjczyk nie ukrywa, że liczy na dobry wynik na torze Jerez, gdzie odbędzie się następna runda MotoGP.

– Jesteśmy naprawdę w dobrej sytuacji. Motocykl jest wystarczający dobry, aby walczyć o czołowe pozycje. Nasze tempo jest zaskakujące dobre, choć nie mam pojęcia skąd się to bierze. Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, ale jestem pozytywnie nastawiony na rundę w Jerez i liczę na walkę o podium – skomentował  Crutchlow.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *