Marc Marquez: Nie jesteśmy gotowi na 100 procent

Autor: | 23 marca 2017

Marc Marquez ciężko pracuje, by znaleźć najlepsze ustawienia swojej Hondy RC213V na pierwszy wyścig sezonu, lecz wie, że w tej chwili nie jest w pełni gotowy do obrony mistrzowskiego tytułu.

Za wszystkimi zawodnikami przedsezonowe testy. Honda zdecydowała się zimą zmienić specyfikację silnika, by uporać się z problemami z przyspieszeniem. Wydaje się, że w porównaniu do ubiegłego roku jest poprawa, lecz ciągle nie można mówić o ideale.

Na środowej konferencji prasowej Marquez przyznał, iż nie czuję się w stu procentach gotowy na walkę o obronę mistrzowskiej korony już w Katarze. Zaznaczył jednak, że znajduje się w lepszym położeniu, niż miało to miejsce na tym etapie rok temu, a po kilku wyścigach będzie silniejszy.

– Było jak zawsze, długa zima, a teraz kolejny rok jesteśmy tutaj. Ten przedsezonowy okres był nieco lepszy niż ubiegłoroczny: jestem szczęśliwszy i czuję się bardziej komfortowo. Zobaczymy, jak będzie – rozpoczął Marc Marquez.

– Wykonaliśmy dobrą robotę z motocyklem i mam całkiem dobre odczucia. Oczekuję na start sezonu 2017 dobrym weekendem. Tej zimy naprawdę ciężko pracowaliśmy z Hondą i mamy duże zmiany, szczególnie od strony silnika. Ciągle mocno pracujemy, by znaleźć najlepsze ustawienia, ponieważ te spore zmiany wymagają czasu i wiemy, że w kilku wyścigach będziemy coraz lepsi. W tej chwili poziom bazowy nie jest taki zły – kontynuował Hiszpana.

– Przed sezonem testowaliśmy w Malezji, Phillip Island oraz tutaj i wszyscy producenci poprawili swój poziom. Rzeczywista dyspozycja będzie w weekend i zobaczymy, gdzie dokładnie się znajdujemy. W moim przypadku wiem, że jest to jeden z torów, z którym bardziej się zmagam podczas sezonu i wiemy, że w tej chwili nie jesteśmy w stu procentach gotowi. Zimowe testy były jednak dobre, próbowaliśmy wiele rzeczy, ale teraz jest weekend wyścigowy i damy z siebie wszystko – zakończył obrońca mistrzowskiego tytułu.