Maverick Vinales: Myślę, że mamy najlepszy motocykl

Autor: | 1 lutego 2017

Za nami pierwsza tura zimowych testów przed zbliżającym się sezonem Motocyklowych Mistrzostw Świata. W ciągu trzech dni spędzonych na torze Sepang najlepszy czas wykręcił Maverick Vinales i nie zawahał się stwierdzić, iż Yamaha jest obecnie najlepszym motocyklem w stawce.

22-letni Hiszpan dotychczasowe dwa lata w MotoGP spędził na Suzuki. Już w minionym sezonie prezentował bardzo dobrą formę, co potwierdzały jego wyniki – 4-krotnie stawał na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu podczas GP Wielkiej Brytanii. Ambicje Vinalesa są jednak dużo wyższe. Młody zawodnik chce walczyć o tytuł mistrzowski, a w tym ma mu pomóc Yamaha, z którą podpisał dwuletni kontrakt.

Już pierwsze jazdy w Walencji pokazały, że 22-latek będzie bardzo szybki na nowym motocyklu. W Malezji te przypuszczenia się potwierdziły i każdego z trzech dni testowych plasował się w czołówce, a w środę odnotował najlepszy czas – 1:59,368.

Poza świetnym wynikiem na jednym okrążeniu Hiszpan testował również wiele rozwiązań techniczny, w tym nowy element aerodynamiczny, który ma zastąpić zabronione skrzydełka. Vinales był więc bardzo pracowitym zawodnikiem, a w środę przejechał aż 72 okrążenia, skupiając się także na tempie wyścigowym.

Po pierwszych jazdach w nowym roku nowy zawodnik Yamahy zadowolony jest ze swojego motocykla, a przy tym widzi postęp od testów w Walencji. Jest dobrej myśli przed kolejnymi sprawdzianami w Australii i Katarze oraz jest pewien, że na tę chwilę Yamaha dysponuje najlepszym motocyklem w stawce.

– Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, pracowaliśmy głównie nad tempem wyścigowym. Zdecydowanie je poprawiliśmy. Jestem nieco zaskoczony, że mogłem osiągnąć czas 1:59 i jestem z tego bardzo szczęśliwy, ponieważ byłem szybki i motocykl dobrze się sprawował. Próbowaliśmy wielu rzeczy w tym tygodniu, więc myślę, że możemy mieć jeszcze lepszy pakiet na następne testy w Australii – mówi Maverick Vinales.

– W tej chwili trudno mi powiedzieć, który z aspektów motocykla zaskoczył mnie najbardziej. Rozwijamy motocykl, próbując poprawiać pakiet, który mamy. Myślę, że z pewnością mamy w tej chwili najlepszy motocykl zarówno na jednym okrążeniu, jak i na dystansie wyścigu. Krok po kroku wybieramy najlepsze rozwiązania – kończy 22-letni Hiszpan.