Michele Pirro z dziką kartą na Misano

Autor: | 7 września 2016

Testowy kierowca Ducati po raz kolejny w tym sezonie otrzymał dziką kartę i weźmie udział w Grand Prix San Marino na fabrycznym motocyklu włoskiego producenta.

Michele Pirro wcześniej dostał taką szansę w domowej rundzie na Mugello, gdzie zajął dziesiąte miejsce i na Grand Prix Austrii. W wyścigu na Red Bull Ringu zajął dwunastą lokatę.

Poza tymi startami Włoch wziął udział w jeszcze 5 innych wyścigach. Wówczas występował w satelickich zespołach Ducati i zastępował kontuzjowanych Danilo Petrucciego oraz Lorisa Baza.

Najlepiej spisał się podczas Grand Prix Ameryk na torze w Austin. Zajął wówczas ósme miejsce. Natomiast we wszystkich swoich startach w MotoGP zgromadził 23 punkty, co daje mu 21. pozycję w klasyfikacji generalnej.