Motocyklowe GP Katalonii: Treningowy dublet Marqueza

Autor: | 9 czerwca 2017

Tylko tydzień zawodnicy musieli czekać na kolejny wyścigowy weekend. Tym razem bohaterzy widowiska przenieśli się do Hiszpanii, dokładnie Katalonii, na tor Circuit de Barcelona-Catalunya. Tradycyjnie w piątek odbyły się dwa treningi, mające na celu dostosowanie jak najlepszych ustawień maszyny i przypomnienie sobie charakterystyki toru. W obu sesjach dosyć wyraźnie triumfował faworyt gospodarzy Marc Marquez.

Pierwszy raz dzisiejszego dnia motocykle pojawiły się na torze około godziny 10. 45 minut tego treningu można podzielić na dwie części. Początkowa to ta, w której asfalt był mokry i nie pozwalał na wykręcanie dobrych czasów. Niektórzy nie zdecydowali się nawet na opuszczenie boksów. Końcowa to natomiast założenie slicków oraz walka o dobry czas. Najlepszy okazał się obecny mistrz świata Marc Marquez, który mógł pochwalić się lepszym wynikiem od Cala Crutchlowa oraz triumfatora sprzed tygodnia, Andrei Dovizioso. Autorem niecodziennej, kuriozalnej sytuacji stał się Jack Miller. Australijczyk nie dostosował się do konfiguracji toru i jeździł po tej zawierającej szykanę ubiegłorocznej wersji dla bolidów F1. Sędziowie wykazali się cierpliwością, lecz wszystko ma swoje granice. Po czwartej takim wyjeździe, niezgodnym z regulaminem, Miller zobaczył czarną flagę.

Trzy godziny po zakończeniu pierwszej sesji zawodnicy byli gotowi na kolejną. Ewidentną różnicą względem pierwszej części weekendu były czasy na tablicy wyników. Marquez, który zdominował także drugi trening, popisał się „kółkiem” o 0,405 sekundy szybszym od rodaka Jorge Lorenzo. Stawkę trzech najlepszych zamknął Jonas Folger, który okazał się dzisiaj najlepszym przedstawicielem Yamahy. Zarówno lider klasyfikacji generalnej Maverick Vinales, jak i włoski Doktor, nie rozpieścili swoich kibiców. Pierwszy z nich zajmował odpowiednio 6. i 16. miejsce, a drugi 17. oraz 10.

Kolejne dwa treningi zostały zaplanowane na jutro. Bezpośrednio po zakończeniu ostatniego rozpocznie się walka o jak najbardziej dogodną pozycję do startu w niedzielnym wyścigu.

Połączone wyniki piątkowych treningów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *