Oficjalnie: Maverick Vinales z kontraktem w Movistar Yamaha!

Autor: | 19 maja 2016

To już pewne! Fabryczna ekipa Yamahy potwierdziła, że młody Maverick Vinales zastąpi odchodzącego do Ducati Jorge Lorenzo, stając się tym samym zespołowym partnerem Valentino Rossiego.

To koniec rozdziału Hiszpana z teamem Suzuki. Potwierdziły się długo utrzymujące się pogłoski na temat kolejnego, wielkiego transferu w królewskiej klasie. Wraz z przedłużeniem kontraktu Daniego Pedrosy z Repsol Hondą, niemalże pewne było, że to właśnie Vinales stanie się zawodnikiem mistrzowskiej Yamahy. Zespół zawarł z 21-letnim motocyklistą kontrakt opiewający na 2 sezony – 2017 i 2018.

Choć japońska ekipa przyznaje, że nie ma nikogo, kto zastąpiłby Jorge Lorenzo pod względem wyników, to Vinales wydaje się być najbardziej wschodzącą gwiazdą zawodników nowej generacji.

– Z wielką przyjemnością informujemy, że Yamaha Motor Co., Ltd podpisała kontrakt z Maverickiem Vinalesem, który będzie jeździł dla zespołu Movistar Yamaha MotoGP w 2017 i 2018 roku – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Yamahy.

– Vinales, który znajduje się obecnie na 5. miejscu w klasyfikacji Mistrzostw MotoGP będzie partnerem dziewięciokrotnego Mistrza Świata, Valentino Rossiego, który przedłużył kontrakt z zespołem w marcu tego roku.