Suzuki zaprezentowało barwy na sezon 2017

Autor: | 29 stycznia 2017

Zespół Suzuki w przededniu rozpoczęcia przedsezonowych testów na torze Sepang zaprezentował motocykl, na jakim w roku 2017 będą jeździć Alex Rins i Andrea Iannone.

Na nowej maszynie GSX-RR możemy dostrzec kosmetyczne zmiany. Dominujący kolor niebieski jest nieco jaśniejszy niż w poprzednim sezonie, a na owiewkach znajduje się więcej żółtych wzorów. Większe różnice powinny być po stronie technicznej. Inżynierowie rozwinęli bowiem przyzwoitą zeszłoroczną maszynę, a posezonowe testy w Walencji napawały optymizmem.

Poza nowym motocyklem w Suzuki doszło do całkowitej roszady składu. Maverick Vinales i Aleix Espargaro zmienili swoje barwy, a nowymi reprezentantami zespołu Suzuki Ecstar będą Andrea Iannone i debiutujący w królewskiej kategorii Alex Rins. Forma Hiszpana będzie jednak niewiadomą, gdyż w listopadzie uległ dość poważnemu wypadkowi i doznał kontuzji pleców.

– Mamy sporo presji, ponieważ Suzuki jest zespołem z długą historią, ze świetnymi zawodnikami oraz osiągnięciami. Z tym projektem postaramy się powrócić do tych czasów – mówi Davide Brivio. – To dobra motywacja dla wszystkich, by spróbować kontynuować tę tradycję i przywrócić Suzuki na szczyt.

– To, co do tej pory wykonaliśmy jest dość zaskakujące. To były całkowicie nowe dwa lata, a wygranie wyścigu w ubiegłym roku było niesamowite. Jesteśmy podekscytowani tym, aby poprawić się na tyle, ile możemy. To dobrze, że wygraliśmy, ale to musi być dla nas tylko punktem wyjścia – kończy szef Suzuki.