Fot. Le Mans 24H


24-godzinny wyścig Le Mans przesunięty na wrzesień

Autor: | 18 marca 2020

Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu Le Mans poinformowali o zmianie terminu tegorocznej edycji kultowej rywalizacji. Wyścig odbędzie się w dniach 19-20 września, a decyzja o przełożeniu zawodów w Sarthe była podyktowana restrykcjami wprowadzonymi przez francuskie władze, związanymi z pandemią koronawirusa. 

Wraz z rywalizacją Długodystansowych Mistrzostw Świata zmienią się harmonogramy serii towarzyszących – European Le Mans Series, Michelin Le Mans Cup oraz European Ligier Series. 88. edycja 24 Hours of Le Mans była pierwotnie zaplanowana na 13-14 czerwca.

Wkrótce dowiemy się też o zmianach w kalendarzach WEC i ELMS, o czym mówił prezydent ACO – organizacji odpowiadającej za obie kategorie wyścigowe – Pierre Fillon. – Przełożenie 24h Le Mans oznacza zmiany w kalendarzach WEC i Europejskiej Serii Le Mans, o których niebawem poinformujemy. Nie możemy iść na kompromis, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz jakość naszych zawodów. Nadszedł czas, aby uczestnicy, fani, media, sponsorzy, pracownicy medyczni oraz orgamizatorzy trzymali się razem.

Szef WEC Gerard Neveu dodał: – To właściwa decyzja w stosunku do obecnej sytuacji. Pracujemy właśnie nad zmodyfikowaniem kalendarzy WEC i ELMS do końca tego sezonu, a także kalendarza kolejnego sezonu WEC, który miałby się rozpocząć we wrześniu. W przeciągu kilku dni poinformujemy o tym wszystkich.

Wcześniej odwołane zostały zawody w amerykańskim Sebring. Z tego samego względu przełożony na inny termin został 6-godzinny wyścig na Spa-Francorchamps. Aby obecny sezon WEC mógł zostać uznany, musi odbyć się sześć wyścigów łącznie z 24-godzinnym Le Mans.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *