27 samochodów w Prologu na Monzy – Kubica na liście zgłoszeń

Autor: | 9 marca 2017

Organizatorzy Długodystansowych Mistrzostw Świata opublikowali listę zgłoszeń do Prologu na torze Monza, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia. Na liście widnieje też nazwisko Roberta Kubicy, a więc nowego asa ByKolles Racing.

W pierwszy weekend kwietnia na słynnym torze zobaczymy 27 załóg, w tym pięć w królewskiej kategorii LMP1. W pierwszym Porsche 919 Hybrid wystąpią Neel Jani, Andre Lotterer i Nick Tandy, a w drugim Timo Bernhard, Earl Bamber i Brendon Hartley. Z numerem czwartym pojedzie prototyp ByKolles z Robertem Kubicą i Oliverem Webbem. Nazwisko trzeciego kierowcy wciąż nie jest znane, ale ma zostać ogłoszone niedługo. Austriacka ekipa od tego sezonu będzie korzystała z silnika Nissana, ale jest też jedyną w stawce LMP1, który nie posiada hybrydowej jednostki.

Stawkę najwyższej kategorii uzupełniają dwa samochody Toyoty oznaczone numerami 7 i 8. Również te załogi posiadają dwóch kierowców, ale w prologu nie jest wymagany udział trzech zawodników. W pierwszej Toyocie pojawią się Mike Conway i Kamui Kobayashi, a w drugiej Anthony Davidson oraz Kazuki Nakajima. Członkami japońskiego teamu etatowo są też Sebastien Buemi i Jose Maria Lopez, ale oni w ten sam weekend wystartują w Mexico City ePrix w Formule E.

W LMP2 pojawi się dziewięć załóg, w tym Rebellion, który wcześniej podobnie, jak ByKolles będąc prywatnym zespołem rywalizował z fabrycznymi gigantami w LMP1. W LMGTE Pro ujrzymy osiem teamów, a w LMGTE Am pięć.

Pełna lista zgłoszeń do Prologu na Monzy