Fot. BMW Motorsport


Audi opuści DTM! Przyszłość serii stoi pod znakiem zapytania

Autor: | 28 kwietnia 2020

Audi ogłosiło, że wraz z końcem sezonu 2020 – oczywiście, jeżeli w ogóle się odbędzie – wycofa się z kategorii DTM. Powodem takiej decyzji są problemy ekonomiczne spowodowane przez pandemię koronawirusa oraz chęć skupienia się na produkcji samochodów elektrycznych. 

Dwa lata temu stawkę Deutsche Tourenwagen Masters opuścił Mercedes, przenosząc swoją koncentrację na elektryczną Formułę E. W tym roku na torach nie zobaczymy prototypów Aston Martina, wystawianych przez prywatny zespół M-Motorsport. Kolejnym ciosem wymierzonym w stronę promotora serii – firmy ITR – był komunikat Audi, które zdominowało zeszłoroczne mistrzostwa, zdobywając trzy tytuły, i brało w nich udział odkąd powstały.

Odejście producenta z Ingolstadt wraz z końcem tegorocznej rywalizacji jest fatalną informacją dla władz DTM, ponieważ na liście marek, które mają startować w serii w przyszłym sezonie, znajduje się jedynie BMW.

Gerhard Berger, szef serii, nie kryje rozczarowania decyzją Audi i przyznaje, że promotora niemieckich mistrzostw czeka duże wyzwanie, by uratować je przed likwidacją. Jednocześnie dodaje, że przyszłość DTM będzie w dużym stopniu zależeć od postawy sponsorów i partnerów serii.

Możliwe, że odejście Audi spowoduje, iż seria DTM nie będzie funkcjonować w obecnej postaci. W obliczu panującej sytuacji gospodarczej organizatorom niemieckich mistrzostw nie będzie łatwo przekonać jakichś producentów do dołączenia do stawki, zwłaszcza że większość firm skupia się na elektromobilności. Jeżeli nie dojdzie do żadnej fuzji DTM z inną kategorią, może to oznaczać koniec działalności serii.

Tegoroczny sezon Deutsche Tourenwagen Masters ma ruszyć w lipcu na niemieckim Norisringu, ale inauguracja kampanii może zostać przesunięta na inny termin i w inne miejsce, ponieważ w Niemczech obowiązują surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *