Fot. Indy500


Do trzech razy sztuka? Fernando Alonso i McLaren łączą siły na Indianapolis 500

Autor: | 27 lutego 2020

Fernando Alonso weźmie udział w wyścigu Indianapolis 500 w zespole Arrow McLaren SP. Hiszpan podejmie kolejną próbę zdobycia potrójnej korony sportów motorowych, do której brakuje mu wyłącznie triumfu w kultowym amerykańskim wyścigu. 

Pierwszy występ Fernando Alonso w Indianapolis 500, w 2017 roku, układał się bardzo dobrze, jednak do czasu. Hiszpan był zmuszony do wycofania się z wyścigu po awarii silnika Hondy w bolidzie wystawionym przez zespół Andretti Autorsport w końcówce rywalizacji, kiedy znajdował się na prowadzeniu. W ubiegłym roku Alonso miał wystartować do amerykańskiego klasyku wraz z McLarenem, lecz błędy zespołu i problemy z samochodem spowodowały, że dwukrotny mistrz świata F1 nie zdołał przebrnąć przez eliminacje i nie wziął udziału w rywalizacji.

Alonso od kilku lat przyznaje, że jego celem jest zdobycie potrójnej korony sportów motorowych. Wygrana w Indianapolis 500 jest dla Hiszpana warunkiem, który musi zostać spełniony, by mógł cieszyć się z tego osiągnięcia. Kierowca z Oviedo ma już na swoim koncie sukcesy w Formule 1 i 24-godzinnym Le Mans, więc do pełni szczęścia brakuje mu upragnionej wygranej na owalu.

Początkowo Alonso miał być dogadany z zespołem Andrettiego, w barwach którego miał podjąć próbę wygranej w tegorocznym Indy 500. Jednak we wtorkowy wieczór McLaren poinformował, że Hiszpan wystąpi za Oceanem w zespole brytyjskiego producenta i Sama Schmidta, startującym pod nazwą Arrow McLaren SP. Auto będzie napędzane silnikiem Chevroleta.

Alonso dołączy do Patricio O’Warda i Olivera Askewa – podstawowych kierowców zespołu Arrow McLaren SP w IndyCar. Otwarte testy bolidu Hiszpana przed wyścigiem są zaplanowane na 30. kwietnia. 104. edycja wyścigu Indianapolis 500 odbędzie się 24 maja.

– Jestem kierowcą wyścigowym, a Indy 500 to najwspanialszy wyścig na świecie. Uwielbiam niesamowitych fanów, którzy sprawiają, że jest to tak wyjątkowa impreza dla wszystkich kierowców i sprawiają, że chcę tam wrócić. Mam ogromny szacunek dla tego wyścigu i wszystkich, którzy biorą w nim udział. Wszystko, co chcę zrobić, to dać z siebie wszystko i ścigać się z nimi – powiedział Alonso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *