Fot. Audi Sport


DTM na Lausitzringu: Frijns ponownie najlepszy, udane kwalifikacje Kubicy

Autor: | 23 sierpnia 2020

Robin Frijns wygrał już czwarte kwalifikacje w tym sezonie. Holender ruszy do wyścigu na Lausitzringu z pierwszego pola startowego i będzie polował na pierwsze zwycięstwo w karierze. Obok niego ustawi się lider klasyfikacji generalnej Nico Muller, natomiast Robert Kubica dość niespodziewanie był jedenasty.

Dziś pogoda była inna na niemieckim obiekcie. Świeciło słońce i były 22 stopnie Celsjusza, więc warunki do ścigania były optymalne.

Rywalizacja była bardzo ciekawa, bowiem nie było gumy na torze, więc kierowcy poprawiali przyczepność nitki wraz ze swoimi wyjazdami na kolejne okrążenia. Dlatego czasy kółek bardzo szybko ulegały poprawie. Tradycyjnie rządziło Audi. Frijns i Muller byli sprytni, bowiem nie jechali szybko na początku, gdy inni nagumowywali tor. Na swoje szybkie kółka wyjechali dopiero w końcówce, kiedy warunki były najlepsze.

Frijns tradycyjnie pokazał klasę w kwalifikacjach i wygrał je z czasem 1:36,344. Za nim byli Muller oraz Rast, którzy znacznie lepiej od niego spisują się w tempie wyścigowym, więc to oni będą faworytami do wygranej w popołudniowej walce. Nico stracił tylko 18 tysięcznych sekundy, a Rene niewiele ponad 0,1 sekundy, więc znów było bardzo blisko. Czwarty był van der Linde, a więc pierwszy z zawodników BMW. Dalej uplasowali się Green, Wittmann, Glock, Duval, Auer i Newey.

Niespodziewanie w dobrej dyspozycji było BMW Roberta Kubicy. Wczoraj nie było tempa i Polak nie miał szans na walkę z kimkolwiek. Dziś w optymalnych warunkach była dobra prędkość i wreszcie nasz rodak był w walce z resztą stawki. Mogło być lepiej, bo pod koniec rywalizacji nie poprawił się w drugim i trzecim sektorze, a był na to potencjał. Jednak i bez tego stracił 0,9 sekundy do Frijnsa i zajął jedenaste miejsce, pokonując Enga, Scherera, Rockenfellera, Habsburga i Aberdeina.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *