Fot. Audi Sport


DTM na Nurburgring: Kolejny triumf Frijnsa, Kubica trzynasty po karze

Autor: | 19 września 2020

Robin Frijns wygrał swój już trzeci wyścig w DTM. Tym razem zrobił to na Nurburgring w wersji Sprint. Drugi był Rene Rast, a trzeci Marco Wittmann. Nico Muller był piąty i ma już tylko trzynaście punktów przewagi nad Holendrem. Robert Kubica popełnił błąd i otrzymał za to karę, dlatego był trzynasty.

Temperatura powietrza na słynnym obiekcie wynosiła 22 stopnie Celsjusza, natomiast asfalt był cieplejszy o kilkanaście stopni. Wilgotność wynosiła 37%, do tego było słonecznie.

Najlepiej wystartował Frijns, który na starcie wyprzedził Rasta. Za tą dwójką byli Eng, Muller, Wittmann, Aberdein, Scherer, Green, Glock i van der Linde. Robert Kubica był trzynasty po starcie z czternastego pola. Habsburg bardzo dobrze ruszył, lecz zwiedził żwir, więc spadł na koniec stawki. Z kolei Duval dwa razy uderzył Glocka przed ostatnim zakrętem. Za chwilę mieliśmy samochód bezpieczeństwa, ponieważ na torze leżały elementy jednego z samochodów.

Po restarcie Muller obrócił się, a Kubica musiał wyjechać poza tor, by go ominąć i spadł na czternastą lokatę, a Nico był ostatni. Niestety, po chwili Habsburg i Muller wyprzedzili Roberta, więc Polak był ostatni. Muller szybko zjechał do boksu i po tym zaczął odrabiać straty i szybko piął się w górę klasyfikacji. Swoją wizytę w alei serwisowej zaliczyli też Eng, van der Linde, Green, Habsburg, Rockenfeller i i Scherer. Również Robert zjechał na zmianę opon i tym razem jego zespół spisał się przyzwoicie. Za chwilę Duval wjechał w bandę i ponownie mieliśmy samochód bezpieczeństwa na torze. Wtedy cała reszta stawki zjechała na zmianę gum, natomiast Loic po chwili wyjechał z bariery i jechał dalej, więc safety car szybko wrócił do alei serwisowej.

Po tym prowadził Frijns przed Rastem, Wittmannem, Engiem, Aberdeinem, Mullerem, van der Linde, Rockenffelerem, Greenem i Habsburgiem. Kubica był trzynasty. Niestety po restarcie Polak spadł na piętnastą lokatę, bowiem jechał w tłoku i był w niedobrej pozycji do obrony. Potem zdublowany Duval zderzył się z Schererem. Natomiast podczas restartu Kubica wychylił się zbyt szybko zza pleców rywali i otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową.

W związku z tym nasz zawodnik spadł na ostatnie, czternaste miejsce. Bowiem Duvala i Scherera po ich kontakcie już nie było. Z kolei Green walczył z Glockiem pod koniec i panowie się zderzyli. Auto Jamiego miało uszkodzone zawieszenie i Brytyjczyk zakończył swój wyścig.

Finalnie wygrał Frijns przed Rastem, Wittmannem, Engiem, Mullerem, Aberdeinem, Habsburgiem, van der Linde, Rockenfellerem i Glockiem.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *