Fot. Audi Sport


DTM na Nurburgringu: Spokojna wygrana Mullera, Kubica ostatni

Autor: | 12 września 2020

Nico Muller pewnie triumfował w pierwszym wyścigu serii DTM na torze Nurburgring. Wcześniej wygrał kwalifikacje, więc umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był Rene Rast, a trzeci Marco Wittmann. Robert Kubica był na ostatnim miejscu.

Pogoda na słynnym obiekcie była bardzo dobra. Termometry wskazywały 21 stopni Celsjusza i było słonecznie, więc temperatura asfaltu dochodziła do 35 stopni.

Najlepiej ruszył Muller, a za nim znaleźli się Rast oraz Frijns. Na pierwszych kółkach była sporo walka i tasowania. Po tym czwarty był Rockenfeller, a dalej plasowali się Wittmann, Eng, Duval, Glock, van der Linde oraz Green. Kubica był piętnasty i musiał bronić się przed ostatnim Schererem.

Na ósmym okrążeniu Kubica zjechał do alei serwisowej, ale znów mechanicy koszmarnie długo wymieniali mu opony. To trwało aż dwanaście sekund. Obsługa Scherera także się nie popisała, lecz Polak nie miał tempa i po serii pit stopów spadł na ostatnie miejsce. Prowadził Muller przed Rockenfellerem, który bardzo zyskał na swoim postoju. Dalej byli Rast, Frijns, Wittmann, Eng, Glock, Duval, van der Linde i Aberdein.

Rockenfeller wkrótce zaczął tracić rytm, więc Rast i Frijns szybko się do niego zbliżyli. W efekcie tego obaj go wyprzedzili w przeciągu kilku zakrętów. Muller miał już ogromną przewagę nad nimi, więc Niemiec i Holender mogli skupić się tylko na walce o drugie miejsce. Z kolei za nimi Wittmann pokonał Rockenfellera i to zawodnik BMW był czwarty. Kubica miał słabe tempo i tracił już piętnaście sekund do Scherera.

Frijns podjął desperacką próbę ataku na Rasta w pierwszym zakręcie, ale był zbyt daleko, przeleciał przez tarkę na wewnętrznej i obrócił się na zewnętrznej zakrętu. W ten sposób spadł na piąte miejsce za Wittmanna i Rockenfellera. Z kolei na ostatnim okrążeniu Duval ostro atakował Glocka, ale ostatecznie Timo utrzymał się na siódmej pozycji. Niemiec nie musiał tak zaciekle walczyć, bowiem Duval miał karę dziesięciu sekund za zbyt agresywną jazdę na początku wyścigu.

Ostatecznie wygrał Muller przed Rastem, Wittmannem, Rockenfellerem, Frijnsem, Engiem, Glockiem, van der Linde, Duvalem i Auerem. Lucas w końcówce wyprzedził Aberdeina, ale zrobił to poza torem, więc możliwe jest, że otrzyma za to karę. Kubica był ostatni ze stratą minuty i 16 sekund.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *