Fot. Orlen Team ART


DTM na Spa: Poprawa Kubicy, Pole Position dla Rasta

Autor: | 2 sierpnia 2020

Rene Rast wykręcił najlepszy rezultat kwalifikacji do drugiego wyścigu DTM na torze Spa-Francorchamps. Mistrz cyklu wystartuje z pierwszego pola, a obok niego ustawi się Robin Frijns.

Warunki pogodowe były dobre. Mamy na Spa 18 stopni Celsjusza i minimalne szanse na opady, więc zanosi się, że całość dzisiejszego dnia odbędzie się na suchym torze.

Kierowcy osiągali znacznie lepsze wyniki niż wczoraj. Czas Rasta 2:04,199 oznacza, że to szybsze kółko o 1,5 sekundy w porównaniu z wczorajszym najlepszym kwalifikacyjnym okrążeniem Frijnsa. Dziś Holender stracił do Niemca blisko 0,3 sekundy, a tuż za nim znalazł się Nico Muller. Sheldon van der Linde po wczorajszej awarii w trakcie wyścigu, dziś zaczął dzień bardzo dobrze od czwartego czasu kwalifikacji. Pierwszą trójkę stworzyli zawodnicy Audi, a reprezentant RPA był pierwszym kierowcą BMW w tej serii.

Dalej uplasowali się Philip Eng, Timo Glock, Jamie Green, Marco Wittmann, Lucas Auer oraz Mike Rockenfeller. Dobry dwunasty wynik osiągnął Robert Kubica. Polak jako jedyny przejechał tylko jedno pomiarowe kółko, ale wystarczyło to, by poprawić się względem wczorajszej rywalizacji. Stracił blisko dwie sekundy do Rasta, ale był przed Loicem Duvalem, Fabio Schererem oraz Harrison Neweyem. Ferdinand von Habsburg dziś jeździł po wczorajszej kraksie w treningu. Ale nie osiągnął żadnego czasu. Tuż przed Kubicą z kolei uplasował się Jonathan Aberdein, do którego Polak stracił niecałe 0,2 sekundy. Dzisiejszy wyścig podobnie jak wczoraj, rozpocznie się o godzinie 13:30.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *