Fot. Audi DTM


DTM na Spa: Wygrana Rasta, poważne problemy techniczne Kubicy

Autor: | 2 sierpnia 2020

Rene Rast wygrał drugi wyścig serii DTM na torze Spa-Francorchamps. Podium uzupełnili Nico Muller oraz Robin Frijns. Robert Kubica po gigantycznych problemach technicznych znów był 14.

Pogoda na belgijskim torze była optymalna. Było 18 stopni Celsjusza, ale bez słońca. Dlatego asfalt nie był nagrzany, co sprawiało, że praca nad oponami była trudniejsza niż wczoraj.

Rene Rast utrzymał się na prowadzeniu, a za nim byli Nico Muller, Robin Frijns, Mike Rockenfeller i Sheldon van der Linde. Robert Kubica spadł na 14. pozycję, a po chwili został wyprzedzony też przez Harrisona Neweya. Walczył z Jonathanem Aberdeinem, lecz zawodnik z RPA popełnił błąd i pozostał za Polakiem. Zawodnik Orlen ART w kwalifikacjach osiągnął wynik poza stan, bowiem wciąż brakuje prędkości na prostych i są problemy z odpowiednim ustawieniem BMW M4 DTM.

Po chwili Newey otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową za wypchnięcie Kubicy poza tor. Na czwartym kółku Muller wyprzedził Rasta, a tuż za nimi jechał Frijns. Robert nie miał dobrego tempa, co potwierdzało, że jego auto mocno odstaje. Przez to Aberdein w szybkim tempie odrabiał straty do niego. Na siódmy kółku go wyprzedził i zaczął od niego odjeżdżać. Polak raportował problemy z dyferencjałem oraz dziwny dźwięk silnika.

Przez kłopoty z dyferencjałem Kubica tracił około dwóch sekund w drugim sektorze, który jest bardzo techniczny i jest tam sporo zakrętów o średniej prędkości. Na jedenastym okrążeniu nasz zawodnik zjechał na zmianę opon. Po wizycie w boksach spadł na ostatnie miejsce w klasyfikacji. Wkrótce rozpoczęły się zjazdy do alei serwisowej. Newey po swojej wizycie już nie wrócił na tor. Muller wrócił na prowadzeniu, ale w dalszej części wyścigu Rast go wyprzedził. Do końca wyścigu trwała rywalizacja między tymi zawodnikami o wygraną, ale ostatecznie Rene utrzymał pozycję.

Trzeci był Frijns, ale on nie miał tempa, by walczyć z dwoma Niemcami. Dalej byli Jamie Green, Mike Rockenfeller, Sheldon van der Linde, Loic Duval, Lucas Auer, Jonathan Aberdein i Marco Wittmann. Kubica dojechał na 14. lokacie, ale też dlatego, że Frederik von Habsburg był drugi raz w boksach. Przez cały dzień były problemy z ustawieniami, przez co opony zużywały się w szokującym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *