Fot. Audi Sport


DTM: Rast mistrzem po raz trzeci! Ostatni wyścig Kubicy, jak większość sezonu

Autor: | 8 listopada 2020

Rene Rast wygrał siódmy wyścig w sezonie, tym razem zrobił to na sławnym Hockenheimringu. Podium uzupełnili Nico Mullera oraz Jamie Green. W ten sposób Rene pewnie obronił tytuł mistrzowski i po raz trzeci został najlepszym kierowcą DTM. Robert Kubica miał dziś spore problemy z tempem i oponami, więc był dopiero piętnasty.

Ponownie było chłodno na Hockenheimring. Termometry pokazywały 12 stopni Celsjusza, a nawierzchnia była tylko o kilka stopni cieplejsza.

Po starcie na prowadzenie wyszedł Rockenfeller, który łatwo ograł Rasta. Rene jechal jako drugi, a dalej znajdowali się Muller, Green, Aberdein, Frijns, Habsburg, Duval, Glock i Eng. Robert Kubica po starcie z trzynastej lokaty awansował o dwie pozycje. Próbował pokonać Enga, ale też toczył agresywną walkę z van der Linde, lecz na razie utrzymywał się na 11. miejscu. Na trzecim kółku Rast wyprzedził Rockenfellera i wrócił na prowadzenie. Z kolei Kubica wyraźnie stracił tempo po delikatnym kontakcie z Engiem. Na kolejnych kółkach został ograny przez Auera, van der Linde i Scherera.

Po kilku okrążeniach Muller pokonał Rockenfellera i jechał na drugim miejscu, ale to sprawiało, że Rast pewnie jechał po trzecie mistrzostwo serii DTM. Kubica wyprzedził Auera i wrócił na trzynastą pozycję, ale był znacznie wolniejszy od dwunastego Scherera i musiał bronić się przed Wittmannem. Po chwili Niemiec go wyprzedził i zaczął odjeżdżać od Polaka.

Po zmianie opon przez całą stawkę Muller został liderem, z uwagi na nieco wcześniejszy postój. Za nim był Rast, który odrabiał straty do Nico. Dalej byli Rockenfeller, Frijns, Green, Aberdein, Glock, Duval, Eng i Auer. Kubica przez chwilę był jedenasty, ale wyprzedził go Scherer, więc jechał na dwunastej lokacie, tuż przed van der Linde, który miał najświeższe opony. Niestety Polak nie miał tempa i po chwili także reprezentant RPA go objechał. Ostatni był Habsburg, który przekroczył prędkość w alei serwisowej i otrzymał karę ponownego przejazdu przez nią.

Po kilku okrążeniach Rast dogonił i wyprzedził Mullera, a Kubica spadł za Wittmanna. Po kolejnej chwili Robert skutecznie zaatakował Auera. Nie minęło całe kółko a Newey pokonał Roberta, więc nasz rodak wrócił na 14. miejsce.  Lucas miał najstarsze opony i na 27. okrążeniu zjechał na drugą zmianę opon. Kubica tracił do Neweya, wyraźnie było widać, że dziś ustawienia nie są optymalne i znów BMW pożera opony w bardzo szybkim tempie.

Green bardzo agresywnie ścigał Frijnsa i po kilku próbach zakończyło się to sukcesach. Jamie w ten sposób był czwarty i zaczął gonić trzeciego Rockenfellera. Udało mu się wyprzedzić Mike’a na dwa kółka przed metą i wskoczył na trzecią pozycję. Ostatecznie wygrał Rast i obronił mistrzowski tytuł. Dalej uplasowali się Muller, Green, Rockenfeller, Frijns, Duval, Aberdein, Glock, van der Linde i Eng. Robert Kubica był piętnasty.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *