Fot. Audi Sport


DTM w Assen: Niespodziewany Duval, Kubica piętnasty

Autor: | 5 września 2020

Loic Duval nieoczekiwanie zwyciężył w kwalifikacjach do wyścigu serii DTM na torze Assen w Holandii. Dla niego to dopiero drugie Pole Position w karierze. Obok niego ustawi się Robin Frijns. Robert Kubica był piętnasty.

W Assen jest dość chłodno, bowiem termometry pokazują 17 stopni Celsjusza. Jest też pochmurno, ale w trakcie sesji nie było opadów.

Najlepszy czas Duvala jest zaskoczeniem, bowiem Francuz nie błyszczy w tym sezonie. Dlatego innych kierowców klasyfikowaliśmy jako faworytów kwalifikacji. Za nim jednak jest po staremu, czyli Frijns z Mullerem. Kolejne zaskoczenia są dalej, ponieważ mamy tu Habsburga oraz Rockenfellera. Dopiero szósty był Rast, który nie był w stanie złożyć idealnego kółka, ponieważ popełniał błędy. Przez to jeden z czasów miał skreślony, bo ściął szykanę.

Dopiero na siódmym miejscu mamy Lucasa Auera, a więc pierwszego z reprezentantów BMW. Jego strata to pół sekundy, a więc dzieli go przepaść do Audi, dlatego trudno oczekiwać, że uda się ponownie wygrać lub nawet powalczyć, jak na Lausitzringu. Dziesiątkę zamykają Eng, Aberdein oraz Wittmann.

Robert Kubica osiągnął piętnasty czas sesji. Wczoraj na treningach miał niezłe tempo i w FP2 był nawet ósmy. Dziś nie było już tak dobrze i znów brakuje mu prędkości na prostych. Wynik jednak powinien być znacznie lepszy, ale Scherer dwukrotnie go przyblokował i zepsuł mu dwa szybkie kółka. Dlatego na swoim najlepszym okrążeniu nie poprawił się w drugim sektorze, a powinien przynajmniej przeskoczyć jeszcze czternastego Glocka. Najważniejsze jednak jest to, że Polak wrócił do walki, ale zobaczymy, jak jego tempo będzie wyglądało w wyścigu.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *