Fot. Audi Sport


DTM w Assen: Rast najszybszy, postęp Kubicy

Autor: | 6 września 2020

Rene Rast wygrał kwalifikacje do drugiego wyścigu DTM na torze w Assen. Obok niego ustawi się Loic Duval. Natomiast drugą linię utworzą Robin Frijns i Nico Muller. Robert Kubica osiągnął dziesiąty czas.

Dziś w Holandii mamy temperaturę na poziomie 16 stopni Celsjusza. Jest też dość słonecznie, co jest zmianą w porównaniu z wczorajszym zachmurzeniem i opadami deszczu.

Rast popisał się najlepszym czasem i może mieć nadzieję na lepsze popołudnie, bowiem wczoraj był trzeci, ale nie miał tempa, by walczyć o wygraną. Dziś był najszybszy, lecz Duval stracił do niego tylko 29 tysięcznych sekundy. Niewiele ponad jedną dziesiątą za liderem był Frijns, a więc zwycięzca wczorajszej rywalizacji, a Muller był czwarty. Po atomowym początku sezonu, ostatnio wyniki Szwajcara nie są rewelacyjne.

Piąty był Rockenfeller, a na szóśtej pozycji znajdujemy Aberdeina, czyli najlepszego z kierowców BMW w dzisiejszej sesji. Dalsze lokaty w pierwszej dziesiątce osiągnęli Habsburg, Glock, Newey i Kubica. Bardzo słabo za to poszło dwóch innym zawodnikom bawarskiej marki – van der Linde był dopiero czternasty, a Auer zamknął stawkę z ogromną stratą.

Kubica i jego samochód stale czynią postępy. Polak dziś miał dziesiąty wynik ze stratą niecałych ośmiu dziesiątych sekundy do Rasta. Przy okazji był też trzecim najszybszym kierowcą BMW. Można to traktować z podziwem, że jako prywatny zawodnik ma tempo, by pokonać kilku fabrycznych kierowców. Teraz trzeba skupić się na tym, by dobrze wystartować, z czym ostatnio są kłopoty, a jego mechanicy muszą szybko zmienić opony, by móc poprawić wczorajszy wynik.

Fot. DTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *