Fot. Team WRT


ELMS: Drugie z rzędu zwycięstwo zespołu Roberta Kubicy

Autor: | 16 maja 2021

Team WRT #41 wygrał drugi wyścig tegorocznego sezonu ELMS. Tym razem zespół Roberta Kubicy triumfował na Red Bull Ringu w Spielbergu.

Warunki atmosferyczne były zmienne. Wszystko zaczęło się przy słonecznej pogodzie, ale po nieco ponad godzinie znad gór przyszły czarne chmury i rozpoczęła się ulewa.

Pierwszą zmianę w naszej ekipie miał Yifei Ye, który po starcie spadł z dziewiątego miejsca na piąte. Później Chińczyk odrabiał straty i wysunął się na drugą lokatę. Przegrywał tylko z G-Drive #26, którym jechali dziś Roman Rusinow, Nyck de Vries i Franco Colapinto. Pierwszą zmianę miał Rosjanin. Po Ye do auta wsiadł Robert Kubica, ale mechanicy mieli problem z obsługą i Polak wyjechał ze sporą stratą do jadącego wtedy za kierownicą auta nr 26, de Vriesa. Odrabiał straty bardzo szybko, a potem trafił na gorsze warunki, bowiem przy jego jeździe padał deszcz, a potem pojawił się samochód bezpieczeństwa, ponieważ ulewa była na tyle duża, że jazda po torze stawała się dość niebezpieczna. Poza tym kilka aut wypadło z toru, więc trzeba było posprzątać te samochody.

Po zjeździe safety cara Robert jechał bardzo szybko i wypracował przewagę. Na nieco ponad 40 minut przed końcem zjechał do alei serwisowej, a do pojazdu wskoczył Deletraz. Niestety znów były problemy z dobrą i szybką pracą przy aucie i Szwajcar wyjechał za Colapinto. Jednak bardzo mocno naciskał rywala, zmuszał go do błędów przy dublowaniu i w końcu jedną z takich pomyłek wykorzystał. Franco był po tym zdekoncentrowany, a Louis powiększał przewagę, co doprowadziło do pewnej wygranej.

G-Drive #26 było drugie, a na trzecim miejscu uplasował się drugi samochód tego teamu, z numerem 25. Tym autem jechali John Falb, Rui Andrade i Roberto Merhi. Dwa polskie zespoły w LMP-3, a więc Inter Europol Competition zajęły miejsca cztery i pięć w swojej klasie. Wyżej mieliśmy samochód #13 w składzie Martin Hippe, Ugo de Wilde i Ulysse de Pauw, a za nimi uplasowała się załoga nr 14: Gustas Grinbergas, Mateusz Kaprzyk oraz Mattia Pasini.

Kolejną rundą ELMS będzie wyścig na Paul Ricard, który wystartuje 6. czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *