Fot. BMW Motorsport


ePrix Rzymu nie odbędzie się w pierwotnym terminie z powodu koronawirusa

Autor: | 7 marca 2020

Formuła E traci kolejną rundę. W związku z koronawirusem odwołany został wyścig w Rzymie, zaplanowany na początek kwietnia. Runda w Wiecznym Mieście ma zostać zorganizowana w innym terminie, który nie jest jeszcze znany.

We Włoszech znajduje się jedno z większych ognisk koronawirusa na świecie. Odnotowano tam niemal cztery tysiące zakażonych i ponad 140 zgonów. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią podpisano dekret rządowy, który zakazuje organizowania imprez o charakterze masowym do 3 kwietnia, czyli do dnia, w którym miały odbyć się treningi przed ePrix Rzymu.

Organizatorzy Formuły E, w porozumieniu z rzymskimi władzami i FIA odwołali rundę elektrycznej serii wyścigowej w Wiecznym Mieście. Wyścig ma zostać zorganizowany w innym terminie, lecz pod uwagę są brane inne scenariusze, zwłaszcza że rundy w Azji także mogą nie dojść do skutku.

Doniesienia ze świata Formuły E mówią o zorganizowaniu dodatkowej rundy w Europie lub w Nowym Jorku. Niewykluczone, że seria po raz kolejny zawita też do Marrakeszu, gdzie gościła w ubiegły weekend.

– W związku z trwającym we Włoszech stanem wyjątkowym dotyczącym zdrowia publicznego i dekretem rządowym, określającym przepisy mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zorganizowanie zaplanowanego na 4 kwietnia ePrix Rzymu nie będzie możliwe.

– Formuła w porozumieniu z władzami Rzymu, EUR S.p.A i FIA oraz Automobile Club d’Italia będzie ściśle współpracować z partnerami mistrzostw i zainteresowanymi stronami nad znalezieniem nowego terminu dla ePrix Rzymu – brzmi oświadczenie organizatorów.

ePrix Rzymu jest drugim wyścigiem w tegorocznym sezonie Formuły E, który został odłożony w czasie z powodu koronawirusa. Wcześniej odwołano zaplanowaną na marzec rundę w chińskiej Sanyi. Najbliższy wyścig elektrycznej serii wyścigowej ma odbyć się 18 kwietnia w Paryżu. Los pozostałych zagrożonych ePrix – w Seulu i Dżakarcie (odpowiednio 3 maja i 6 czerwca) – nie jest jeszcze znany, ale należy liczyć się z odwołaniem tych rund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *