Fot. Formula E


FIA informuje o odwołaniu marcowego wyścigu Formuły E w Chinach

Autor: | 2 lutego 2020

Międzynarodowa Federacja Samochodowa i lokalne władze podjęli decyzję o odwołaniu ePrix Sanyi w związku z epidemią koronawirusa, jaka szaleje w tym regionie od początku roku, a obecnie rozprzestrzenia się po różnych zakątkach świata. 

ePrix Sanyi było zaplanowane na 21. marca, ale z powodu koronawirusa FIA w porozumieniu z organizatorami rundy postanowiła odwołać wyścig. Nie wiadomo, czy wyścig Formuły E w Chinach odbędzie się w innym terminie. Rozważane jest zorganizowanie dwóch wyścigów w Nowym Jorku, gdzie będzie miała miejsce przedostatnia runda sezonu 2019/20.

Nadal nie podjęto decyzji o odwołaniu lub odłożeniu w czasie kwietniowej Grand Prix Formuły 1 w Szanghaju. Prognozy przewidują, że właśnie w tym miesiącu epidemia koronawirusa znajdzie się u swojego szczytu. Można się spodziewać podobnej decyzji jak w przypadku wyścigu w Sanyi, bo bezpieczeństwo i zdrowie społeczności F1 jest najważniejsze i nikt nie powinien ryzykować.

Odwołanie ePrix Sanyi spowodowało, że konflikt terminów wyścigu Formuły E i rywalizacji WEC w Sebring został rozwiązany. W obu seriach występują między innymi Brendon Hartley, Sebastien Buemi, Antonio Felix da Costa, a także Jean-Eric Vergne i James Calado.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *