Gosia Rdest złamała nogę

Autor: | 25 sierpnia 2017

Gosia Rdest doznała dość poważnej kontuzji, jaką jest złamanie nogi. Jednak nasza zawodniczka bardzo ciężko pracuje nad powrotem do pełnej sprawności. Nie powinna opuścić żadnego startu i ma pojawić się na Nurburgringu w dniach 8-10 września, kiedy to odbędzie się kolejna runda Audi Sport TT Cup.

Podczas rundy na holenderskim torze Zandvoort Gosia w kwalifikacjach uderzyła w ścianę i właśnie wtedy złamała nogę. Godny podziwu jest fakt, że mimo tego przejechała dwa wyścigi, a w pierwszym finiszowała na czwartej pozycji. Zawodniczka dokładnie opowiedziała o tym wypadku i stwierdziła, że powinna wystąpić w Niemczech.

– Moi drodzy, należy Wam się wyjaśnienie. Mam złamaną nogę. Na szczęście nie za bardzo skomplikowanie. Złamałam ją podczas kwalifikacji w Zandvoort. Dokładnie miało to miejsce na trzecim zakręcie. Był przesychający tor, wyjechałam trochę na tarkę, poniosło auto, a że strefą bezpieczeństwa była ściana, to po prostu pocałowałam się z nią lewą stroną auta. W wyniku pocałunku hamująca stopa uderzyła w ten „stopo-odpoczynek” i się złamała. Mimo to, jak wiecie przejechałam dwa wyścigi z nastawieniem na regenerację od wtorku. Uczucie jest dziwne, bo pierwszy raz mam coś złamane. Póki co prognozy są dobre i raczej wystartuje w zawodach na Nurburgringu (8-10.09) – napisała Gosia na swoim Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *