Jose Maria Lopez w WEC?

Autor: | 7 listopada 2016

Portal Autosport donosi, iż trzykrotny mistrz świata WTCC Jose Maria Lopez podpisał już kontrakt na przyszły sezon z zespołem Toyoty rywalizującym w kategorii LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Argentyńczyk zdominował wraz z Citroenem ostatnie trzy lata w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych i zapowiedział, że po sezonie 2016 kończy swoją przygodę w tej serii. Kilka miesięcy temu podpisał więc umowę z DS Virgin na starty w Formule E, a 9 października zaliczył już pierwszy wyścig w Hongkongu, lecz nie dojechał w nim do mety.

Dzisiaj pojawiła się informacja, jakoby Argentyńczyk podpisał już kontrakt z Toyotą na starty w WEC, lecz brak oficjalnego potwierdzenia ze strony kierowcy, jak i zespołu. Dyrektor techniczny Toyota Motorsport GmbH Pascal Vasselon nie chce komentować sprawy dotyczącej Lopeza, lecz ujawnił jednak, że lista startowa jest już zamknięta, aczkolwiek możliwe są w niej zmiany.

Pozostaje również fakt, kogo w jednym z dwóch aut Toyoty miałby zastąpić trzykrotny mistrz świata WTCC. Spekuluje się, że najprawdopodobniej może być to 41-letni Stephane Sarrazin. Oficjalne ogłoszenie listy startowej spodziewane jest jednak nie wcześniej niż w styczniu.