Fot. Formula 3


Juniorzy Ferrari z kontraktami w Formule 2

Autor: | 29 listopada 2019

Przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Abu Zabi, wieńczącego tegoroczny sezon Formuły 2, poznaliśmy nazwiska kolejnych kierowców, którzy będą ścigać się w tej serii w 2020 roku.

W najbliższy weekend w Abu Zabi sezon Formuły 2 dobiegnie końca. Nie oznacza to jednak, że w trakcie zimowej przerwy zapomnimy o tejże juniorskiej serii.

W przeddzień startu ostatniej rundy tegorocznych Mistrzostw Świata bezpośredniego zaplecza Formuły 1 kolejni kierowcy zostali potwierdzeni na przyszłoroczną kampanię. Wśród nich znajdują się dwaj debiutanci, a wszyscy należą do akademii młodych kierowców Ferrari.

Tegoroczny mistrz Formuły 3, Robert Schwartzman, otrzymał miejsce w zespole Prema Racing. Awans do F2 był naturalnym krokiem w karierze Rosjanina po sukcesie w innej serii juniorskiej. Schwartzman będzie współpracował z innym członkiem akademii Ferrari, Mickiem Schumacherem, który w bieżącym sezonie zadebiutował w Formule 2 w barwach włoskiej stajni.

Kilka miesięcy temu władze Formuły 1 wymieniły kierowców, ścigających się w tym momencie w seriach juniorskich, którzy mają być przyszłością sportu, a wśród nich znaleźli się Schwartzman i Schumacher. Bezpośredni pojedynek pomiędzy obydwoma zawodnikami zweryfikuje, który z nich jest wart większej uwagi.

Innym debiutantem w przyszłorocznej stawce Formuły 2 będzie wicemistrz minionej kampanii Formuły 3, Marcus Armstrong. Nowozelandczyk również należy do grona juniorów Ferrari. W F3 bronił barw Premy, jednak w sezonie 2020 będzie jeździł w zespole ART Grand Prix, który obecnie reprezentuje mistrz serii, Nyck de Vries. Zespołowym partnerem Holendra jest Nikita Mazepin, ale nadal nie wiadomo, czy Rosjanin utrzyma swoje miejsce na kolejny sezon.

Callum Ilott zasili szeregi UNI Virtuosi Racing. W dobiegającym końca sezonie Brytyjczyk jeździł w juniorskim zespole Saubera, a w trakcie rundy na Monzy zdobył Pole Position. Od kilku lat należy do akademii Ferrari.

Czwartym kierowcą, który jest pewny startów w Formule 2 w przyszłym roku, a zarazem pracuje w akademii juniorów Scuderii, jest Giuliano Alesi. Francuz jest potomkiem byłego kierowcy stajni z Maranello w F1 Jeana Alesiego, a od kilku lat ściga się w seriach juniorskich. W tym sezonie broni barw włoskiego zespołu Trident, a na swoim koncie nie ma ani jednego zwycięstwa. W przyszłym roku dołączy do Artiema Markiełowa w ekipie HWA Racelab, która zastąpi w stawce F2 zespół Arden Motorsport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *