Fot. Ginetta


Kubica blisko startów w WEC

Autor: | 18 lutego 2018

Roberto Chinchero informuje, że od jutra Robert Kubica będzie testował samochód LMP1 ekipy CEFC TRSM Racing. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Polak wystartuje w WEC w sezonie 2018/2019.

Chiński team należący do Manora zaplanował trzydniowe testy w Hiszpanii na torze Aragon. Wiele wskazuje na to, że już tylko od dyspozycji kierowcy za kółkiem zależy jego angaż. To oznaczałoby, że zobaczymy Kubicę w ośmiu rundach nadchodzącego sezonu, w tym w Le Mans, gdzie pojawi się też Fernando Alonso.

W tej kampanii z ekip producenckich pozostała tylko Toyota. Resztę tworzą zespoły bardziej prywatnie, jak Rebellion, ByKolles, Dragon Speed, SMP Racing czy właśnie CEFC TRSM. Potencjalny team Roberta dysponuje Ginettą G60-LT-P1 z silnikiem Mecachrome V634P1 3.4 L Turbo V6. Producent tego napędu zajmuje się także designem jednostki napędowej Renault w F1. Manor planuje wystawić dwa prototypy i ma już dwóch potwierdzonych kierowców: Olivera Rowlanda, czyli trzeciego zawodnika ostatniego sezonu Formuły 2 oraz Charliego Roberstona. 21-latek ma za sobą kilka startów w wyścigach długodystansowych, a w przeszłości mistrzem Ginetta Junior Championship.

Na razie trudno jest określić potencjał pojazdu Ginetty, bowiem firma ta dopiero wchodzi do Długodystansowych Mistrzostw Świata, więc dopiero w poniedziałek, będzie można zobaczyć jak spisuje się to auto.

Rozpoczęcie sezonu WEC w pierwszy weekend maja na torze Spa-Francorchamps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *