Fot. CNN


Sezon Formuły E zostanie zawieszony?

Autor: | 12 marca 2020

Serwis Motorsport informuje, że władze Formuły E zawieszą trwający sezon na najbliższe dwa miesiące. Kolejne wyścigi najprawdopodobniej nie odbędą się z powodu obaw o bezpieczeństwo wynikających z wirusa COVID-19. 

Do tej pory wiemy, że w planowanych terminach nie odbędą się rundy w Sanyi (21 marca), Rzymie (4 kwietnia) i Dżakarcie (6 czerwca). Szukany jest nowy termin rozegrania tych wyścigów. Organizatorzy nie podjęli jeszcze decyzji co do ePrix w Paryżu i Seulu, których los nie jest pewny. Obie rundy mogą zostać odwołane z pierwotnego terminu.

Według informacji serwisu Motorsport, władze Formuły E zawieszą tegoroczny sezon na najbliższe dwa miesiące, co jednocześnie oznacza, że wyścigi w Paryżu i Seulu nie dojdą do skutku. Informacja ma zostać podana przez organizatorów po zbliżającym się weekendzie, podczas którego sezon zainauguruje Formuła 1 – jeżeli zmagania nie zostaną odwołane z powodu obaw o bezpieczeństwo uczestników i kibiców imprezy w Melbourne.

W kalendarzu Formuły E widnieją jeszcze ePrix w Berlinie, Nowym Jorku i Londynie, ale rozegrania tych rund również nie można być pewnym. Nieoficjalne informacje są takie, że organizatorzy zamierzają zorganizować podwójną rundę na torze Ricardo Tormo, który był miejscem przedsezonowych testów serii i gdzie wszystkie samochody zostały przetransportowane po weekendzie w Marrakeszu. Rywalizacja w Walencji miałaby zastąpić zmagania w Rzymie w terminie rundy w Wiecznym Mieście (4-5 kwietnia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *