Fot. Orlen Team


Stałe postępy Kubicy

Autor: | 13 czerwca 2020

Robert Kubica wziął udział w pierwszych oficjalnych przedsezonowych testach DTM w swojej karierze. Wnioski z tych jazd muszą być pozytywne.

Początkowo wejście było trudne. Polak musiał zapoznać się z nowym samochodem, które działa nieco inaczej niż te, do których nasz kierowca jest przyzwyczajony. Przykładem tego może być fakt, że po raz pierwszy od 17 lat musi używać nożnego sprzęgła, a nie takiego, które uruchamia się poprzez przycisk na kierownicy. W pierwszym dniu zawodnik Orlen Team ART był na końcu stawki ze stratą ponad sekund do Philipa Enga. Natomiast podczas drugiej sesji był tylko cztery dziesiąte za Ferdinandem von Habsburgiem, a więc najstarszym synem Karl Habsburga. Ferdinand jest jednocześnie Arcyksięciem Austrii oraz Księciem Czech i Węgier.

W trzecim dniu nasz zawodnik pokazał klasę. Poranek w jego wykonaniu był dość spokojny, ale popołudniu gdy spadł deszcz Kubica legitymował się czwartym czasem. Udowodnił, że ma przed sobą sporo pracy, ale nie trzeba się martwić jego osiągami. Finalnie był siódmy i stracił siedem dziesiątych do Habsburga. Ostatni dzień to rekordowe czasy Kubicy. Zszedł poniżej 1:19,5, co było jego najlepszym rezultatem podczas całych testów na Nurburgringu. Dało mu to ponownie siódmy wynik, lecz uplasował się niecałe pół sekundy za Rene Rastem.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki z tych czterech dni, Robert zaliczył dwunasty rezultat. Natomiast najszybszy był Habsburg, ale jest to różnica tylko 0,6 sekundy. Kubica drugim kierowcą w klasyfikacji przejechanych okrążeń, ale jest to kwestia regulaminu. Każdy zespół musiał dzielić samochód na dwóch zawodników, więc część zaliczyła dwa dni testowe. Natomiast Polak startuje sam w barwach Orlen Team ART, dlatego miał do auto do dyspozycji przez cztery dni. Ogólnie zaliczył 542 kółka, co daje ponad 2000 kilometrów za kierownicą BMW M4 DTM, co może być nieocenionym doświadczeniem w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *