fot. Twitter @supercars


Supercars: Reynolds i Youlden zwyciężyli w Bathurst

Autor: | 8 października 2017

Największy wyścig samochodów turystycznych, Bathurst 1000, padł w tym roku łupem ekipy Erebus Motorsport w składzie David Reynolds i Luke Youlden. Zwycięstwo przypadło im po chaotycznej końcówce rywalizacji, który odbywała się w zmiennych warunkach pogodowych.

Kluczowy moment wyścigu miał miejsce na 145. okrążeniu, kiedy kierowcy przygotowywali się do restartu po neutralizacji, a z nieba zaczął padać lekki deszcz. Van Gisbergen i Tander, którzy jechali na dwóch pierwszych pozycjach, popełnili błąd w tym samym miejscu i wypadli z trasy, co awansowało Reynoldsa na drugą lokatę. Niedługo później wyprzedził on Percata i objął prowadzenie.

Sytuacja lidera nie wyglądała jednak kolorowo – w jego Holdenie Commodore nie było wystarczająco dużo paliwa, by dojechać do mety. Problem ten rozwiązała jednak dosyć niespodziewanie Simona de Silvestro, która rozbiła swojego Nissana i spowodowała kolejny wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Dzięki temu Reynolds przez następne kilka okrążeń spalił mniej paliwa i był w stanie dojechać do mety na pierwszym miejscu.

– Nie mógłbym dać z siebie więcej, jestem całkowicie wyczerpany. To jest idealny dzień, czuję się świetnie – powiedział David Reynolds.

– Zajęło mi to dużo czasu, ale udało się! Wygrać ten wyścig z Davidem, z całym tym zespołem, to wspaniałe uczucie – dodał drugi kierowca samochodu numer #9, Luke Youlden, który triumfował w Bathurst 1000 po raz pierwszy w swojej osiemnastoletniej karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *