WTCC: Podwójne zwycięstwo Lopeza na Nordschleife

Autor: | 28 maja 2016

Jose Maria Lopez nie miał sobie równych podczas weekendu WTCC na legendarnym, niemieckim torze.

Przez większość pierwszego wyścigu to Tiago Monteiro zmierzał po triumf na Nurburgringu, zaś na drugiej pozycji sensacyjnie plasowało się Volvo Theda Bjorka. Wyciek oleju z wozie Szweda pozbawił go jednak szans na dobry wynik.

Podczas ostatniego okrążenia emocje sięgnęły zenitu. Najpierw Yvan Muller naciskał na Monteiro, potem Portugalczyk popełnił błąd i uderzył w barierę. Muller nie miał dokąd uciec, co natychmiast wykorzystał „Pechito” Lopez, obejmując prowadzenie. Argentyńczyk nie miał jednak łatwej wędrówki do mety, bo cały czas gonił go Tom Chilton. Brytyjczyk wpadł na finisz zaledwie pół sekundy za zwycięzcą. Podium uzupełnił Michelisz.

Skład podium nie zmienił się także podczas drugiego wyścigu. Tym razem Lopez walczył z Micheliszem. Kierowca Citroena przegrał start, ale szybko wrócił na prowadzenie. Choć stworzył sobie kilka sekund przewagi, reprezentant Węgier dogonił go, ale nie zdołał wyrwać zwycięstwa. Lopez ponownie minął linię mety pół sekundy przed drugim kierowcą. Chilton był trzeci.